“Nie odpuszczę” – Diana Brzezińska. Druga część serii z prokurator Sawicką
Diana Brzezińska: "Nie odpuszczę"

“Nie odpuszczę” – Diana Brzezińska. Druga część serii z prokurator Sawicką

Dla wszystkich fanów Diany Brzezińskiej, jej najnowsza powieść Nie odpuszczę będzie nie lada gratką. Bezczelna bohaterka, nierozwiązana sprawa z przeszłości i szczypta romansu. A do tego pojawią się bohaterowie z serii z Czarnecką i Wilkiem!

Sprawa seryjniaka 

W Szczecinie dochodzi do serii brutalnych morderstw młodych kobiet. Morderca zabija je w sposób podobny do zabójstwa siostry prokurator Sawickiej sprzed 30 lat.

Sprawą zajmuje się Michalski, jednak poszukiwania starych akt sprowadzają na niego problemy. Ani on, ani Gabriela nie odpuszczają.

Nie odpuszczę – druga część serii z prokurator Gabrielą Sawicką

Nie odpuszczę to druga część serii kryminałów z prokurator Gabrielą Sawicką. Tym razem śledztwo ściśle łączy się z traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa. Kobieta w końcu ma szansę rozwikłać sprawę morderstwa swojej siostry, które ukształtowało całe życie głównej bohaterki. Czytelnik zobaczy jej ogromny wysiłek psychiczny oraz determinację – bez względu na koszty, jakie sama może ponieść. 

Nowe wątki przeplatają się z tymi, które znamy z poprzedniej części. Brakowało mi tu jednak większego udziału Lisa – był odsunięty na dalszy plan, chociaż zagwarantował mocne zakończenie kryminału Nie dopniesz swego. Zaś zakończenie Nie odpuszczę nie do końca mnie usatysfakcjonowało. Częściowo było nierealne, niemniej ostatnie strony zachęcają do tego, by niecierpliwie czekać na kolejną część serii.

Nie odpuszczę – dobry polski kryminał

Diana Brzezińska dobrze wie, jak sprawić, żeby czytelnik nie mógł się oderwać od lektury. Nie odpuszczę świetnie to ukazuje. Odbiorca nie znajdzie miejsca na nudę, a krótkie rozdziały nadają dynamiki. Poza tym najważniejsze: kreacja głównej bohaterki. Skuteczna, inteligentna i bezczelna, a tym razem widzimy, że niemały wpływ na kobietę mają wydarzenia z przeszłości. Takich postaci chcę więcej! 

W tej części seriii Autorka odda także głos bohaterom, których jej czytelnicy mogą znać z poprzedniej serii kryminałów. To może być gratką dla fanów Diany Brzezińskiej. Nie będzie miało jednak wpływu na odbiór treści dla tych, którzy nie znają cyklu z Czarnecką i Wilkiem.

Nie odpuszczę – Diana Brzezińska. Seria polskich kryminałów z prokurator Sawicką

Nie odpuszczę to polski kryminał z dopracowaną intrygą. Niemałe znaczenie miał wątek romantyczny (chociaż absolutnie tu nie przeważał), a ciekawa bohaterka nadaje powieści charakteru. 

Seria z Gabrielą Sawicką z pewnością spodoba się odbiorcom stawiającym na kryminały w ich lżejszym wydaniu.


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: kryminał

Premiera: 1.06.2022.

Seria z prokurator Gabrielą Sawicką – kolejność:

  1. Nie dopniesz swego
  2. Nie odpuszczę
  3. Nie wygrasz ze mną – w przygotowaniu

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #65

“Nienarodzona” – Ewa Przydryga. Polski thriller psychologiczny

Dagmara Andryka: “Król”. Pierwsza część tetralogii

Dodaj komentarz