“Lalkarz” – Paulina Cedlerska. Recenzja thrillera psychologicznego
Paulina Cedlerska: "Lalkarz"

“Lalkarz” – Paulina Cedlerska. Recenzja thrillera psychologicznego

Czy tajemnicza lalka jest kluczem do rozwiązania zagadki? Jak odnosi się do traumatycznego dzieciństwa Łucji? Przeczytajcie o thrillerze psychologicznym Pauliny Cedlerskiej Lalkarz.

Wołanie o pomoc

Wracając przez las Łucja słyszy krzyk kobiety i wołanie o pomoc, jednak odchodzi, nie udzielając pomocy. Następnego dnia okazuje się, że znaleziono jej ciało. Niedługo później Łucja znajduje kolejną martwą kobietę.

Przy każdej z nich zostaje znaleziona słomiana laleczka. Pewnego dnia bohaterka podobną laleczkę znajduje w swoim samochodzie.

Lalkarz – mroczny thriller psychologiczny Pauliny Cedlerskiej

Paulina Cedlerska pokazała, że ma talent do kreowania mrocznej i przytłaczającej atmosfery. Ten wyjątkowy klimat jest najsilniejszym punktem thrillera psychologicznego Lalkarz.

Autorka zaprasza czytelnika do ponurego świata, gdzie mrok jest wszechobecny, wręcz duszący. Wprowadza czytelnika w głąb tej ciemności, tworząc niezapomnianą atmosferę. Z dbałością o każdy szczegół buduje scenerię: możemy poczuć przeszywający chłód, strach, poczucie osamotnienia, nawet smród dymu papierosowego. 

Lalkarz – wciągający thriller psychologiczny

Właśnie w tym labiryncie próbujemy rozwiązać intrygę. Kim jest tytułowy lalkarz? Jaki ma związek z Łucją? Czy kobieta jest na jego celowniku? W tej zagadce nieodłącznym elementem staje się dzieciństwo głównej bohaterki i trauma, jaką przeżyła. Tu przeszłość przeplata się z teraźniejszością, w efekcie czego otrzymujemy kapitalnie skonstruowaną kobiecą postać.

Atmosferę – gęstą, duszną – Paulina Cedlerska połączyła z klarownym i przystępnym stylem, a to pozwala czytać ten thriller praktycznie na jednym wdechu.

Lalkarz ma dla mnie spory minus. Wyjaśnienie jednego z wątków pozostawia uczucie niedosytu. Tym bardziej, że właśnie wokół niego w dużej mierze była budowana linia fabularna. 

Lalkarz – thriller psychologiczny z mocnym zakończeniem

Pomimo tego trzeba przyznać, że Paulina Cedlerska zakończyła tę historię z rozmachem i pewną odwagą. Lalkarz ma finał z rodzaju tych, które lubię najbardziej: pozostawia czytelnika z dużą mieszanką emocji, jest mroczne i brutalne. Idealnie wpasowało się w całość. 

Lalkarz to warty uwagi thriller psychologiczny, który roztacza atmosferę pełną przeszywającego chłodu, tajemniczości i mroku. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 6.09.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Dziewczyny, które zaginęły” – Claire Douglas. Recenzja fenomenalnego thrillera

“Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć” – Jakub Szamałek. Recenzja thrillera

“Manekiny” – Jolanta Żuber. Recenzja thrillera psychologicznego

“Dom obok” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz