“Przybrana córka” – Nicole Trope. Recenzja thrillera psychologicznego
Nicole Trope: "Przybrana córka"

“Przybrana córka” – Nicole Trope. Recenzja thrillera psychologicznego

Emocjonujący, wstrząsający i nieodkładalny. Taki jest najnowszy thriller psychologiczny Nicole Trope Przybrana córka.

Telefon

Leslie odbiera telefon, którego obawia się każda matka. Shelby, jej pasierbica, mówi, że trzyletnia Millie zniknęła bez śladu. Tylko Shelby wie, co tak naprawdę się wydarzyło, ale skrywa tajemnicę. Zresztą – nie tylko ona. Okazuje się, że każdy członek rodziny ma swoje sekrety.

Przybrana córka – świetnie skonstruowany thriller psychologiczny

Nicole Trope kolejny raz nie zawiodła. Ponownie stworzyła porywający thriller psychologiczny, który dla czytelnika stanie się nieodkładalny.

Przybrana córka to książka, w której intryga początkowo wydaje się oczywista, a pomysł na nią dość oklepany. Jednak szybko okazuje się, że tu nic nie jest zwyczajne, za to jest wstrząsająco. To mocna historia, przez którą się płynie, a jej tempo pozwala czytelnikowi zaangażować się w próbę odpowiedzi na pytanie, co się stało z małą Millie. 

Początkowo, tak jak bohaterom, czytelnikowi będzie trudno znaleźć się w tej sytuacji, z czasem jednak każda z postaci staje się coraz bardziej podejrzana. Nawet długość rozdziałów oddaje to, jak tempo sukcesywnie wzrasta: te pierwsze są długie, ale od pewnego momentu stają się coraz krótsze, aż w końcu przewracamy stronę za stroną jednocześnie chcąc poznać zakończenie i nie chcąc kończyć tej książki 🙂 Sekrety, zwroty akcji, wiele kapitalnie oddanych emocji bohaterek – tę książkę naprawdę trudno odłożyć choćby na chwilę.

Przybrana córka -emocjonujący thriller psychologiczny

Nicole Trope w swoim thrillerze Przybrana córka w kapitalny sposób pokazuje długotrwałe skutki traumy, jakiej doświadcza młoda dziewczyna, a które przenoszą się na jej funkcjonowanie w społeczeństwie w dorosłym życiu. Ponadto zobaczymy relacje panujące w patchworkowej rodzinie z perspektywy nastoletniej dziewczyny, która czuje się odpowiedzialna za szczęście swoich rodziców.

Rewelacyjnie także oddała bezradność matki zaginionego dziecka, emocje nastoletniej dziewczyny – jeszcze przecież dziecka – oraz sfrustrowanej kobiety, która łaknie uwagi. Wszystko to w przystępnym stylu, który sprawia, że podczas lektury można zapomnieć o oddychaniu.

Przybrana córka – thriller psychologiczny, który chcecie przeczytać

Przybrana córka to emocjonalna bomba i świetnie skonstruowana intryga. To thriller psychologiczny z gatunku tych, których nie chcecie pominąć 🙂 Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 12.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #69

“Rodzina z naprzeciwka” – Nicole Trope. Emocje, napięcie i szokujące zakończenie

“Gdy ją odnajdą” – Lia Middleton. Genialny thriller psychologiczny

“Manipulacja” – Klaudia Muniak. Thriller psychologiczny – recenzja

Dodaj komentarz