“Kolekcja straconych chwil” – Agnieszka Krawczyk. Drugi tom serii

“Kolekcja straconych chwil” – Agnieszka Krawczyk. Drugi tom serii

Kolekcja straconych chwil to powieść, która zręcznie łączy styl narracyjny z kapitalną fabułą. Agnieszka Krawczyk zaprasza czytelników do zanurzenia się w barwnej atmosferze międzywojennej Warszawy, ukazując fascynujące postacie i niecodzienne wydarzenia.

Rodzinna historia

Babcia Róży Jabłonowskiej umiera. Kobiera wciąż angażuje w historię swojej rodziny. Próbuje odkryć tajemnice z życia Ady Nirskiej, słynnej artystki rewiowej tamtych czasów. Ada, poruszając się w centrum uwagi warszawskiego świata rozrywki, jest otoczona przez blichtr i splendor, ale także przez skomplikowane sieci intryg.

Kolekcja straconych chwil – Warszawa XX-lecia międzywojennego

Kolekcja straconych chwil Agnieszki Krawczyk to kontynuacja losów bohaterów, których czytelnicy mieli szansę poznać w powieści Ogród sekretów i zdrad. Tym razem Autorka zabiera czytelnika do lat 30-tych XX wieku. Warszawska śmietanka towarzyska żyje w swojej rzeczywistości, całkowicie odcinając się od problemów, jakie niesie za sobą sytuacja polityczna.

Agnieszka Krawczyk w mistrzowski sposób oddaje ducha tamtych czasów, prezentując świat sztuki, kabaretów i mody. Klimat lat 30-tych w Kolekcji straconych chwil nie jest jedynie tłem, ale stanowi kluczowy element kształtujący całą opowieść. Nie jest on jedynie dekoracją, ale esencją, która determinuje każdy aspekt powieści. To z kolei sprawia, że czytelnik czuje się jakby przeniósł się w czasie, doświadczając na własnej skórze burzliwości i kontrastów tamtych lat.

Co więcej, książka jest nie tylko świetnie napisana, ale też została poparta gruntownym researchem. W trakcie lektury pojawiają się fakty historyczne oraz postacie, które naprawdę żyły w tamtych czasach.

Intryga w powieści Kolekcja straconych chwil

Intryga w powieści Kolekcja straconych chwil jest jednym z elementów, który przyciąga uwagę czytelnika, ale nie jest główną siłą napędową fabuły. Agnieszka Krawczyk zręcznie utrzymuje ciekawość i zainteresowanie czytelnika, jednak pewna intensywność intrygi z poprzedniej części zdaje się być tu nieco przygaszona. W porównaniu do pierwszej części, gdzie stanowiła ona kluczowy element opowieści, tutaj jest bardziej subtelna i służy raczej jako tło dla głębszych relacji międzyludzkich i emocji bohaterów. 

Kolekcja straconych chwil – kontynuacja Ogrodu sekretów i zdrad

Kolekcja straconych chwil to powieść, w której harmonia między stylem a treścią jest niezaprzeczalna. Szczerze polecam zanurzyć się w kolorowy świat międzywojennej Warszawy, jaki przedstawia Agnieszka Krawczyk, pełen fascynujących postaci i niezapomnianych momentów.


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 11.10.2023.

Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Ogród sekretów i zdrad” – Agnieszka Krawczyk. Recenzja fenomenalnej powieści

“Psia gwiazda” – Katarzyna Ryrych. Pierwsza część sagi “Kobiet rodziny Wierzbickich”

“Iskry jak gwiazdy” – Nadia Hashimi. Poruszający obraz traumy – recenzja

“Córka ziemi” – Dorota Gąsiorowska. Pierwszy tom serii “Córki żywiołów”

Dodaj komentarz