“Zabójcza terapia” – Hanna Greń. Dioniza Remańska powraca!
Hanna Greń: "Zabójcza terapia"

“Zabójcza terapia” – Hanna Greń. Dioniza Remańska powraca!

Zabójcza terapia Hanny Greń to szósta część cyklu polskich kryminałów z Dionizą Remańską. Po zakończeniu poprzedniego tomu absolutnie nie spodziewałam się powrotu tej bohaterki!

Na oddziale rehabilitacyjnym

Dioniza Remańska wywinęła się śmierci. Po trzech miesiącach od dnia, w którym została postrzelona, trafia na szpitalny oddział rehabilitacji.

Tu, podczas zabiegu hydroterapii, ktoś morduje jedną z pacjentek. A to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.

Zabójcza terapia – niespodzianka Hanny Greń

Hanna Greń zrobiła swoim czytelnikom nie lada niespodziankę. Po Śmiertelnej dawce chyba niewielu spodziewało się kontynuacji serii z Dionizą Remańską.

A jednak. Sympatyczna bohaterka wraca w wielkim stylu w książce Zabójcza terapia. I jak zawsze nadaje całej powieści wyjątkowej specyfiki. Sprawa kryminalna jest przeplatana z humorem Dionizy i jako całość ta książka jest nie dość, że wciągająca, to lekka i przyjemna w odbiorze. 

Zabójcza terapia – rewelacyjnie skonstruowany polski kryminał

Hanna Greń umiejscawia akcję polskiego kryminału Zabójcza terapia w szpitalu, na oddziale rehabilitacyjnym, na którym dochodzi do serii zabójstw. Autorka urozmaica fabułę wydarzeniami sprzed 20 lat. Zamknięty krąg podejrzanych nie ułatwia sprawy rozwikłania zagadki, co sprawiło, że czytałam tę książkę z niegasnącym zainteresowaniem.

Chociaż trzeba przyznać, że akcja początkowo rozwija się bardzo powoli – wtedy obserwujemy to, jakie relacje panują wśród bohaterów. Gdy tempo przyspiesza, trudno już zostawić tę historię chociaż na moment.

Choć historia przedstawiona w kryminale była niesamowicie wciągająca, to niektóre szczegóły odrobinę zakłócały mi w odbiór fabuły. Od wtrętów związanych z sytuacją polityczną, przez podobną fryzurę wielu kobiet, aż po naiwność niektórych pacjentek – wg mnie były one bądź nieprawdopodobne, bądź bez znaczenia dla całości. 

Hanna Greń – wyjątkowa Autorka polskich kryminałów

Hanna Greń zdecydowanie wyróżnia się spośród polskich autorów kryminałów. Doskonale łączy oryginalny styl, warstwę obyczajową i ciekawie skonstruowanych bohaterów z angażujacą zagadką kryminalną. Całe szczęście, że seria z Dionizą Remańską nie zakończyła się wraz z piątym tomem. 


Wydawca:  Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 31.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #75

“Kozioł” – Przemysław Kowalewski. Wyjątkowy debiut kryminalny

“Szrama” – Małgorzata Oliwia Sobczak. Trzecia część serii “Granice ryzyka”

Hanna Greń: “Gasnące światło”. Polski kryminał obyczajowy

Dodaj komentarz