“Poszukiwacz zwłok” – Mieczysław Gorzka. Rewelacyjny polski kryminał! recenzja
Mieczysław Gorzka: "Poszukiwacz zwłok"

“Poszukiwacz zwłok” – Mieczysław Gorzka. Rewelacyjny polski kryminał! recenzja

Uwaga, miłośnicy kryminałów! Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście tej książki, to koniecznie szybciutko nadrabiajcie. Poszukiwacz zwłok Mieczysława Gorzki to Wasz must-read!

Kobieta w szeregach policji

Komisarz Laura Wilk staje na czele grupy śledczej poszukującej seryjnego mordercy nastolatek. Jej zadanie jest utrudnione nie tylko przez skomplikowaną naturę sprawy, ale również przez wrogość i niechęć kolegów z wydziału kryminalnego.

Maciej Lesiecki to psycholog współpracujący z policją. Zakotwiczony we własnych problemach, otrzymuje intratną, ale podejrzaną propozycję, której nie potrafi się oprzeć.

Poszukiwacz zwłok – Mieczysław Gorzka rozbił bank!

O tej książce mogłabym mówić, mówić i mówić! Choć zaczytuję się w kryminałach – czy też thrillerach – i to chyba zawsze był mój pierwszy wybór – to z czystym sumieniem muszę przyznać, że niewiele z nich zostawia na mnie takie wrażenie, jak Poszukiwacz zwłok Mieczysława Gorzki.

A tym kryminale wszystko do siebie pasowało. Każdy jeden element był dopracowany do perfekcji, sprawiał wrażenie przemyślanego: od wielowątkowej intrygi, przez konstrukcję postaci aż do zaskakującego, emocjonalnego finału.

Poszukiwacz zwłok – skomplikowana intryga i kapitalni bohaterowie

Czytając kryminał Poszukiwacz zwłok Mieczysława Gorzki szybko wsiąknęłam w skomplikowaną sieć intryg. Jej wielowymiarowość, zręczne splatanie różnych wątków, a także realistyczne tło i styl Autora – to wszystko sprawia, że ta historia jest wiarygodna, czyta się na jednym wdechu i z ogromnym zaangażowaniem. Autor nie stroni od brutalności opisów, dokładaniu kolejnych wątków i odsuwaniu na boczny tor poprzednich. Jednak to wszystko ma w tym kryminale swój cel. Dlatego też końcówka była niezwykle satysfakcjonująca.

Z kolei rewelacyjnie zarysowani bohaterowie sprawiali, że z jednej strony emocjonowałam się fabułą, a z drugiej psychologią tych postaci. To bohaterowie pełni wewnętrznych konfliktów, których sumienia nie są kryształowe. Trudno do nich pałać sympatią, a naturalność, z jaką Mieczysław Gorzka ich przedstawia – dialogi, decyzje, słabości – daje wrażenie autentyczności.

Poszukiwacz zwłok – kryminał absolutnie dla każdego miłośnika gatunku

W swoich opiniach raczej stronię od stwierdzenia, że książka jest dla każdego. Ale tu z pełnym przekonaniem mogę napisać: Poszukiwacz zwłok to kryminał dla każdego miłośnika gatunku. Jestem pewna, że nikogo nie zawiedzie. U mnie to topka z półki “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: kryminał

Premiera: 9.08.2023.


Recenzje kryminałów, które mogą Cię zainteresować:

“Szymek” – Piotr Kościelny. Powrót do lat 90-tych (recenzja)

“Zrost” – Robert Małecki. Czwarta część serii z Bernardem Grossem

“Szóstka” – Przemysław Kowalewski. Recenzja kryminału retro

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Dodaj komentarz