“Białe Święta, zimny trup” – Iwona Banach. Recenzja patronacka
Iwona Banach: "Białe Święta, zimny trup"

“Białe Święta, zimny trup” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

W tej książce świąteczne dzwonki brzmią nieco fałszywie, a zamiast kolęd słyszymy odgłosy wilkołaka. Przeczytajcie o komedii kryminalnej Iwony Banach Białe Święta, zimny trup.

Świąteczne plany

Emilia Gałązka, majsterkująca prepperka, w ramach świątecznych przygotowań tworzy choinkę, która mogłaby przetrwać apokalipsę. Tymczasem jej siostrzenica Magda, świeżo upieczona matka, chce święta spędzić w spokoju, ale… zwłoki i wilkołaki mają inne plany.

Białe Święta, zimny trup – kolejna część Serii z trupem

Gdyby filmowy Kevin samotnie przebywający w domu dorósł i napisał książkę… żałowałby, że nie jest tak dobra jak Białe Święta, zimny trup Iwony Banach. Święta tu nie tyle pachną cynamonem, co lekkim szaleństwem i… spalenizną od spawarki.

Iwona Banach, czyli Leslie Nielsen polskiej literatury, serwuje nam świąteczny klimat z przymrużeniem oka. W jej książce akcja pędzi jak zaprzęg reniferów na przedświątecznym dopingu, a czytelnik ma ochotę wykrzyknąć “Ho, ho, ho, co tu się odwaliło?”. Autorka z łatwością splata humor z tajemnicą, tworząc opowieść, przy której łzy śmiechu mieszają się ze łzami wzruszenia – bo przecież święta to czas cudów (nawet jeśli cudem jest to, że choinka nie eksplodowała).

Białe Święta, zimny trup – Święta według Iwony Banach

Białe Święta, zimny trup naprawdę są jak Święta! Każdy element tej komedii kryminalnej jest istotny w tej nieprawdopodobnej całości.

Styl Iwony Banach jest jak świąteczny sweter – trochę szalony, ale ciepły i wygodny – bo dobrze nam znany z życia. Zagadka kryminalna jest jak ukryty prezent pod choinką – niby nie rzuca się w oczy, ale to ona nadaje smaczku. Z kolei bohaterowie są jak świąteczne ozdoby (ale nie te marketowe!) – każdy z nich jest unikalny i dodaje charakteru całej kompozycji. Iwona Banach przedstawia swoich bohaterów z humorem godnym najlepszego stand-upera, pokazując, że każdy z nas ma swoje świąteczne zwariowania, ale w końcu… kto by się tym przejmował przy wigilijnym stole?

Białe Święta, zimny trup – świąteczna komedia kryminalna

Białe Święta, zimny trup to komedia kryminalna, która sprawia, że Święta stają się jeszcze bardziej magiczne – i to niekoniecznie dzięki światełkom, ale dzięki śmiechowi, który rozbrzmiewa, gdy tylko otworzymy tę książkę. Iwona Banach udowadnia, że najlepsze Święta to te z przymrużeniem oka, a kryminalna zagadka w tle to orzech włoski na świątecznym pierniczku. Oczywiście to półka z książkami “Polecam jak nie wiem co!”


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie!

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 11.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

“Klątwa Utopców” – Iwona Banach. Patronacka recenzja komedii kryminalnej

“Przegrana” – Marek Stelar. Druga część serii z Iwoną Banach

Dodaj komentarz