“Zabójczy kulig” – Alek Rogoziński. Recenzja świątecznej komedii kryminalnej
Alek Rogoziński: "Zabójczy kulig"

“Zabójczy kulig” – Alek Rogoziński. Recenzja świątecznej komedii kryminalnej

W malowniczej scenerii Zakopanego, wśród śniegu i zimowych atrakcji, każdy z grupy starych nich może być potencjalnym zabójcą. Zabójczy kulig Alka Rogozińskiego to nie tylko kryminał, ale przede wszystkim pełna dobrego humoru opowieść, która umili zimowy czas.

Spotkanie starych przyjaciół

Grupa dawnych przyjaciół spotyka się na noworocznym wypadzie w góry. Ich plany na wypoczynek nieoczekiwanie zostają zburzone, kiedy w pensjonacie, w którym się zatrzymali, dochodzi do tajemniczego morderstwa. Potencjalny zabójca jest jednym z nich.

Zabójczy kulig – wciągająca komedia kryminalna Alka Rogozińskiego

Zabójczy kulig Alka Rogozińskiego to wciągająca komedia kryminalna, osadzona w malowniczym, zimowym Zakopanem. Autor umiejętnie połączył tu inteligentną intrygę z dobrym humorem.

Zagadka kryminalna sprawia, że w książce można znaleźć pełne spektrum emocji, które gwarantują dobre kryminały. Jest tu wszystko: od ciekawości, przez utrzymywanie napięcia, aż po zwroty, które zmieniają wszystko. Fabuła jest pełna niespodziewanych zdarzeń, ze zbrodnią w roli głównej i poszukiwaniem sprawcy, które wciąga coraz bardziej. 

Zabójczy kulig – humor Alka Rogozińskiego w najróżniejszych odsłonach

Zabójczy kulig to także sporo dobrego humoru, typowego dla komedii Alka Rogozińskiego. Jest on lekki, często ironiczny, a czasem nawet absurdalny (to mój ulubiony!). Bohaterką, która nadaje szczególnego wyrazu tej komedii kryminalnej, jest piosenkarka Klaudia Hutnik. Szczerze żałuję, że nie przekazała nam czytelnikom więcej prawd na temat naszej planety (szczęśliwie w całości jest zawarta w Terminatorze). Humor Alka Rogozińskiego nie tylko bawi, ale też łagodzi napięcie kryminalnej intrygi.

Miłośników szybkiego tempa w kryminałach może nieco rozczarować początek. Pierwsze rozdziały wydają się nieco rozwlekłe, jednak pozwalają na ustalenie kontekstu i lepsze poznanie bohaterów. A że Alek Rogoziński pisze w lekkim i przyjemnym stylu, to czytałam się je z przyjemnością. Z czasem akcja nabiera szybkiego tempa oraz staje się coraz bardziej wciągająca i dynamiczna.

Zabójczy kulig – inteligentna komedia kryminalna

Zabójczy kulig to świetny wybór dla tych, którzy szukają w kryminałach czegoś więcej niż tylko poważnej fabuły. Alek Rogoziński dobrze łączy tu ze sobą inteligentną, zaskakującą zagadkę z lekkim humorem – i to w najróżniejszych odsłonach! Polecam tę komedię kryminalną na zimowy czas 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 25.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Białe Święta, zimny trup” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

“Siła złego na jednego” – Alek Rogoziński. Recenzja komedii kryminalnej

“It’s snowtime” – Anita Chrząszcz. Zimowa komedia – recenzja

Dodaj komentarz