“Utraceni” – Marcel Moss. Pierwsza część serii “Echo”
Marcel Moss: "Utraceni". Pierwsza część serii "Echo"

“Utraceni” – Marcel Moss. Pierwsza część serii “Echo”

Nowi bohaterowie, emocjonalne sprawy i bezwzględni przestępcy. Przeczytajcie o książce Utraceni pierwszej części serii Echo Marcela Mossa.

Zaginięcie

Zaginął syn kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka. Ojciec po tygodniu bezskutecznych działań policji zgłasza się do agencji detektywistycznej Echo, którą prowadzi Ignacy “Igi” Sznyder. Razem z byłą dziennikarką śledczą Sandrą Milton podejmują się śledztwa.

Zarówno Igi, jak i Sandra od lat sami poszukują zaginionych im bliskich osób.

Utraceni – początek serii kryminalnej Marcela Mossa

Utraceni to pierwsza część bestsellerowej serii Echo o agencji detektywistyczej, która zajmuje się poszukiwaniami osób zaginionych. Marcel Moss przedstawia czytelnikom jej bohaterów: Ignacego i Sandrę, działających nie tylko na rzecz klientów, ale także dlatego, że w przeszłości każdy z nich utracił bliską sobie osobę.

Już od początku pochłonęła mnie lektura tej książki, choć nie od początku byłam nią zafascynowana. Specyficzny styl Autora oraz fabuła, która mnie nie przekonywała zaczęły zastanawiać, skąd tyle zachwytów wśród innych czytelników. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych stron akcja gnała w tempie ekspresowym.

Utraceni – bezwzględny Marcel Moss 😉

Potem było tylko lepiej. Trzeba przyznać, że Marcel Moss nie bawił się w kotka i myszkę, a to podziałało tylko na plus. Nie był subtelny, delikatny, tylko bez skrupułów postępował ze swoimi bohaterami. Bezwzględne zabójstwa, tortury, gwałty, mafia narkotykowa. Do tego depresja, życie w niepewności, napady lęku. Autor nikogo tu nie oszczędzał i wciągnął mnie w tę historię totalnie. 

Dodatkowo ten specyficzny styl sprawił, że książkę przeczytałam w tempie ekspresowym – Marcel Moss nie owijał w bawełnę, nie przynudzał długimi opisami, co pozwoliło całkowicie oddać się akcji. Do samego końca czytałam tę książkę z zaangażowaniem i pełna podziwu wobec wyobraźni Autora. Końcówka to niejedno zaskoczenie, których kompletnie się nie spodziewałam.

Utraceni – pierwsza część serii Echo

Świetnie się bawiłam podczas lektury książki Utraceni. Niespodziewane zakończenie sprawiło, że jak najszybciej chcę sięgnąć po kolejny tom i poznać kontynuację tej historii – mam nadzieję, że utrzyma poziom. To mocny początek serii, która naprawdę dobrze się zapowiada. 


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: kryminał

Premiera: 14.04.2021.


Cykl Echo Marcela Mossakolejność

  1. Utraceni
  2. Zaginieni
  3. Niewinni

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Decyzja” – Piotr Kościelny. Wstrząsający thriller kryminalny

“Wszyscy kłamią” – Camilla Grebe. Recenzja szwedzkiego kryminału

Dodaj komentarz