Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

Z piętnastu przeczytanych w grudniu książek naprawdę trudno wskazać te najlepsze, a tym bardziej, że rozstrzał gatunkowy (jak na mnie) także był spory. Wskażę więc najlepsze książki w swoim gatunku.

Najlepsze przeczytane w grudniu thrillery/ kryminały

To dwa naprawdę mocne tytuły.

Decyzja Piotra Kościelnego nie pozwala o sobie zapomnieć. Polska rzeczywistość, patologia, przemoc i niewyobrażalnie trudne decyzje, jakie musi podjąć matka. Piotr Kościelny wdziera się w serce czytelnika, zaciska je i nie pozwala złapać oddechu. Kapitalna książka! Całą moją recenzję przeczytasz tutaj.

W ciemnym mrocznym lesie to debiutancka powieść Ruth Ware. Duszna, mroczna historia, atmosfera tajemnicy i niepewności. I może trup nie ściele się tu gęsto, ale Autorka potrafi wciągnąć czytelnika w klimat powieści tak, że trudno się oderwać do samego końca. Zaskakujące zakończenie to wisienka na torcie. Więcej o tej książce przeczytasz tutaj.

Literatura piękna – najlepsza książka przeczytana w grudniu

Bezmiłość Marka Zychli otrzymałam w prezencie od mojej bookstagramowej psiapsi 😉 Co to była za lektura! Emocjonalna, mocna, bolesna. Zakończenie rozdarło moje serce. Mało tego – to książka, do której chce się wrócić, bo rozwiązanie wiele czytelnikowi objaśniło, więc warto będzie spojrzeć na historię bohatera z nowej perspektywy.

Całość recenzji można przeczytać tutaj.

Najlepsza powieść obyczajowa przeczytana w grudniu

Nie mogłam przejść obojętnie obok Kociej kawiarni Anny Sólyom. Ta książka pozwala odetchnąć i spędzić czas w przyjemny sposób. Idealna dla kociarzy – pozwoli spojrzeć na te stworzenia z nowej perspektywy jako na te, które uczą szczęśliwego życia.

Więcej o książce możecie przeczytać tutaj

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Dodaj komentarz