“Upadek” – Olga Kruk. Zaskakujący (i wymagający) thriller psychologiczny
Olga Kruk: "Upadek"

“Upadek” – Olga Kruk. Zaskakujący (i wymagający) thriller psychologiczny

Upadek to trudna i bolesna historia o wewnętrznych demonach. Gęsta atmosfera, zaskakujące rozwiązanie intrygi i świetnie skonstruowani bohaterowie – Olga Kruk wykonała kawał dobrej roboty.

Ucieczka czy porwanie?

Laura od dzieciństwa była uznawana za dziwne dziecko. Wspierał ją tylko ojciec, jednak po jego śmierci została ze swoimi problemami sama.

Kilka lat temu Laura zniknęła na jakiś czas. Po powrocie powiedziała, że została porwana, jednak później stwierdziła, że to było kłamstwo, a rany zadała sobie sama.

Pewnego dnia odwiedza ją Dorian, który uwierzył w pierwotną wersję.

Upadek – przemyślany thriller psychologiczny 

Cóż to była za lektura! Upadek to thriller psychologiczny, którego z pewnością nie zaliczyłabym do lekkich. To było moje pierwsze spotkanie z Olgą Kruk i nie miałam pojęcia, czego mogę się spodziewać.

Autorka zaserwowała mi masę wrażeń od samego początku. Ale nie było łatwo. Chaotyczne myśli bohaterki były tak dobrze oddane, że czułam się byłam kompletnie zdezorientowana. Nie potrafiłam się odnaleźć we wspomnieniach i emocjach Laury. 

Wszystko to jednak nabierało kształtu, a Autorka systematycznie podkręcała tempo. Im bliżej rozwiązania, tym psychika bohaterki była bardziej zrozumiała. Zakończenie to zaś majstersztyk pod każdym względem. Olga Kruk pozostawiła mnie ze szczęką na podłodze 😉 A wszystko to było niebywale dobrze przemyślane i pasowało do całości.

Upadek – thriller psychologiczny z wyjątkowymi bohaterami

Upadek jest thrillerem psychologicznym, który będzie dla czytelnika podróżą w głąb psychiki Laury – ofiary traumy, która nie odnajduje się w codzienności. Olga Kruk w sposób przemyślany i szczegółowy skonstruowała każdego z bohaterów – nie tylko samą Laurę. Bohaterowie drugoplanowi odgrywają dużą rolę w przebiegu fabuły i tak naprawdę psychikę każdego z nich można by rozkładać na części pierwsze.

Styl Olgi Kruk początkowo sprawiał mi trudności. Wędrówka po snach i wspomnieniach głównej bohaterki pomieszana z jej codziennością do łatwych nie należała – wszystko to zdawało się pomieszane, było mroczne i często nie wiedziałam, w którym dokładnie miejscu się znajduję. A to tylko oddaje to, jak Autorka dokładnie skonstruowała swoją bohaterkę.

Upadek – wymagający thriller psychologiczny

Upadek to thriller psychologiczny wymagający od czytelnika całkowitego wniknięcia w tę historię i emocje bohaterów. Warto, bo zarówno rozwiązanie, jak i sami bohaterowie zaskoczą niejednego odbiorcę. 


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: thriller

Premiera: 27.07.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #67

Romy Hausmann: “Ukochane dziecko”. Thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą

Nicole Trope: “Zaginiony chłopiec”. Thriller psychologiczny o tym, czego boi się każdy rodzic

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Bardzo fajna recenzja. Dzięki.

Dodaj komentarz