Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Lipiec to kilkanaście dobrych i bardzo dobrych książek. Pojawiły się pojedyncze “średniaki”, ale są trzy, które w szczególności chcę Wam polecić. Sprawdźcie, jakie najlepsze książki przeczytałam w lipcu 2022.

“Tajemnice Fleat House” – Lucinda Riley

Tajemnice Fleat House to pierwszy i niestety jedyny kryminał Lucyndy Riley. Okazuje się, że Autorka znana z powieści obyczajowych, podołała chyba trudniejszemu gatunkowi. Stworzyła wielowymiarową intrygę, składającą się z wielu odległych od siebie elementów oraz szczegółowo skonstruowała swoich bohaterów. Książka jest napisana w pięknym stylu, a klimat tej historii nie pozwala oderwać się od lektury aż do ostatniej strony.

Po więcej o tej książce zapraszam do mojej recenzji.

“Gdy ją odnajdą” – Lia Middleton

Gdy ją odnajdą Lii Middleton to książka, którą już teraz zaliczam do mojej prywatnej topki 2022 wśród thrillerów psychologicznych. Ta historia pochłonęła mnie od samego początku. Autorka wręcz “umieściła” mnie w głowie głównej bohaterki – byłam blisko jej gonitwy myśli, sprzecznych emocji i wewnętrznych monologów.

Dokładnie przemyślana fabuła zaskakiwała zwrotami akcji, bohaterowie budzą wiele emocji, a to wszystko w środku niewyobrażalnej tragedii, jaką jest strata dziecka.

Całość recenzji można przeczytać tutaj.

“Za cenę śmierci” – Małgorzata Rogala

Za cenę śmierci Małgorzaty Rogali to druga część serii kryminałów Pełnia tajemnic.

Tę historię śledziłam z ogromną przyjemnością. Autorka pisze w lekkim i przystępnym stylu. Intryga była logiczna i przemyślana pod każdym względem, a wątek obyczajowy idealnie wpasował się w całość. Czytelnicy, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszej części lub czytali ją już dość dawno (jak ja), nie będą mieli problemów z odbiorem drugiego tomu.

Poza tym ta książka to nie lada gratka dla mnie ze względu na to, że główną rolę odgrywa tu stara porcelana, której jestem ogromną miłośniczką 🙂

Więcej o książce możecie przeczytać tutaj.

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Żadnej nie znam, ale mam ochotę na L.Riley /najbardziej/.

    1. mrs-book

      Sprawdziła się kapitalnie w roli autorki kryminałów 🙂

Dodaj komentarz