“Motel Sun Down” – Simone St. James. Thriller z elementami nadprzyrodzonymi
Simone St. James: "Motel Sun Down"

“Motel Sun Down” – Simone St. James. Thriller z elementami nadprzyrodzonymi

Groza w wersji soft, klimat z lat 80-tych i ciekawa zagadka. “Motel Sun Down” Simone St. James ma to wszystko i jest prawdziwą gratką dla wielbicieli oryginalnych thrillerów.

Nocna zmiana

Motel Sun Down nie jest zwyczajnym miejscem. Dzieją się w nim dziwne rzeczy, które przyprawiają Viv –  recepcjonistkę na nocnej zmianie – o dreszcze. Pewnej nocy 1982 roku dziewczyna znika.

W 2017 roku tajemnicę zniknięcia Viv chce rozwiązać jej siostrzenica Carly. Zatrudnia się na nocnej zmianie w motelu.

Motel Sun Down – thriller z elementami nadprzyrodzonymi

Motel Sun Down to świetna historia dla czytelników, którzy szukają thrillerów z elementami nadprzyrodzonymi. Simone St. James stworzyła miejsce, które przyciągnie czytelników swoją atmosferą, tajemniczymi zdarzeniami i niewyjaśnionymi morderstwami. 

Autorka zadbała o każdy szczegół, aby wciągnąć czytelnika w klimat tej powieści: można wręcz poczuć zapachy, usłyszeć dźwięki, jakie wydaje budynek, zobaczyć duchy. Do tego urządzenie recepcji, stara maszyna ze słodyczami, nawet ubrania służbowe – wszystko miało tu swoją rolę. 

Autorka zachowała równowagę na tyle, żeby zjawiska nadprzyrodzone nie odgrywały tu dominującej roli. Stały się ciekawym uzupełnieniem głównego wątku i nadały powieści wyjątkowości. Po lekturze tej książki nie miałam problemów z zasypianiem 😉

Motel Sun Down – thriller w świetnym stylu

Historię z powieści Motel Sun Down poznajemy z dwóch perspektyw czasowych. Simone St. James ciekawie oddała sposób myślenia społeczeństwa z przełomu lat 70-tych i 80-tych na temat roli kobiet, miejsca czarnoskórych czy rodzącej się paniki spowodowanej zabójstwami.

Styl Autorki był na tyle przystępny, że książka czytała się w zasadzie sama. Krótkie rozdziały, dobrze skonstruowani bohaterowie i wartka akcja sprawiały, że od lektury trudno mi było się oderwać.

Zakończenie nie było sporym zaskoczeniem – podążając za bohaterkami można było dojść do rozwiązania razem z nimi. To jednak nie ujmuje powieści – jest tu całkiem naturalne.

Motel Sun Down – oryginalny i klimatyczny thriller

Jeżeli szukacie oryginalnego i klimatycznego thrillera to Motel Sun Down będzie dobrym wyborem. Autorka miała dobry pomysł na historię i zrealizowała go z odpowiednim wyczuciem – bawiłam się przy tej książce wyśmienicie!


Wydawca: Muza S.A. – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #67

Riley Sager: “Zamknij wszystkie drzwi”. Rozgość się w Bartholomew

Sarah Pearse: “Sanatorium”. Witaj w Le Sommet – hotelu ze wstrząsającą historią

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Bardzo lubię elementy nadprzyrodzone. Jestem ciekawa tej książki. Recenzja zachęcająca.

Dodaj komentarz