Nicole Trope: “Zaginiony chłopiec”. Thriller psychologiczny o tym, czego boi się każdy rodzic
Nicole Trope: "Zaginiony chłopiec"

Nicole Trope: “Zaginiony chłopiec”. Thriller psychologiczny o tym, czego boi się każdy rodzic

Thriller psychologiczny Zaginiony chłopiec Nicole Trope to cała gama doznań: od współczucia i empatii aż do niepokoju i poczucia zagrożenia. Autorka wie, jak “bawić się” emocjami czytelnika i umiejętnie tę wiedzę wykorzystuje.

Uprowadzenie rodzicielskie

Sześć lat temu doszło do uprowadzenia rodzicielskiego. Po latach bezskutecznych działań Meghan odbiera telefon z informacją, że wreszcie odnaleziono Daniela. Chłopiec wraca do domu. Od teraz matka i syn będą mogli zacząć nadrabiać stracone lata, jednak już od początku coś jest nie tak. 

Zaginiony chłopiec – genialnie skonstruowany bohater

Zaginiony chłopiec to thriller psychologiczny, który odbiera się na różne sposoby. Po pierwsze: z perspektywy powrotu dziecka po sześciu latach nieobecności. Daniel znajduje się w nowej rzeczywistości, gdy jego matka, choć tęskniąc, ułożyła swoje życie na nowo. Dla żadnego członka tej rodziny nie jest to łatwa sytuacja. Przy tym czytelnik zaobserwuje skutki wieloletniej manipulacji małym chłopcem oraz tego, jak trudno przebić się przez mur, który wokół siebie zbudował Daniel.

Po drugie – Nicole Trope zaserwowała w tej powieści swoim czytelnikom kapitalny klimat. A robiła to w umiejętny sposób co jakiś czas “podrzucając” pewne skrawki, które burzyły spokojną lekturę i wprowadzały atmosferę niepokoju.

Nicole Trope rewelacyjnie wykreowała postać Daniela. Z jednej strony tytułowy zaginiony chłopiec wzbudza współczucie. Natychmiast chcemy mu pomóc oraz kibicujemy na każdym etapie powrotu do normalnego życia. Z drugiej: to młody człowiek, którego można się obawiać – każde jego działanie powoduje w odbiorcy poczucie zagrożenia, że wydarzy się coś złego.

Zaginiony chłopiec – thriller psychologiczny o tym, czego boi się każdy rodzic

Nicole Trope w książce Zaginiony chłopiec stawia czytelnika w sytuacji, której obawia się chyba każdy rodzic. Niezwykle sugestywnie pisze o zagubieniu, depresji i próbach radzenia sobie z codziennością.  Czas nie leczy tutaj ran, ale Autorka pokazuje kolejne etapy godzenia się z sytuacją i akceptacji własnych uczuć. 

Zaginiony chłopiec – kapitalny thriller psychologiczny

Zakończenie thrillera psychologicznego Zaginiony chłopiec z pewnością będzie zaskoczeniem dla wielu czytelników. Autorka do samego końca trzymała w napięciu.

Nicole Trope genialnie “bawi się” emocjami odbiorców, a do tego język tej powieści jest łatwy i przystępny. Książka będzie więc wyśmienitą rozrywką dla wielbicieli tego gatunku w trochę lżejszym wydaniu.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 23.02.2022.


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Książkowa lista przebojów #53 – bestsellery w Polsce i USA

Jenny Blackhurst: “Córka mordercy”. Piętno, którego nie zmywa czas

Miranda Smith: “Nie moja matka”. Thriller psychologiczny przepełniony emocjami

Dodaj komentarz