Romy Hausmann: “Ukochane dziecko”. Thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą
Romy Hausmann: "Ukochane dziecko"

Romy Hausmann: “Ukochane dziecko”. Thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą

Psychopatyczny porywacz, niepokojący bohaterowie, wszechogarniający strach. Jeżeli lubicie takie klimaty, to Ukochane dziecko jest thrillerem dla Was. Tylko pamiętajcie o oddychaniu!

Życie w szałasie i poza nim

Całą rodziną żyli w lesie w szałasie, o którym nikt nie wiedział. Matka, ojciec i dwójka ich dzieci. Szałas jest zimny, brak w nim dostępu do bieżącej wody, nawet naturalnego światła. Tylko ojciec wychodzi do pracy, reszta rodziny pozostaje w zamknięciu.

Pewnego dnia Lena ucieka, jednak ulega wypadkowi i nieprzytomna trafia do szpitala. Towarzyszy jej córka Hannah. Czy Lena jest tą samą kobietą, która zaginęła 14 lat wcześniej, a której rodzice wciąż poszukują?

Ukochane dziecko – thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą

Ukochane dziecko to – tak, jak przeczytamy na okładce – thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą. Tu nie o porwanie i przetrzymywanie chodzi, ale to, co dzieje się później. I dlatego właśnie trudno przewidzieć kolejne wydarzenia, a konstrukcja może być dla czytelnika zaskoczeniem

Wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy trójki bohaterów. Lena, Hannah, Matthias. Porwana, jej córka i ojciec zaginionej. Każdy z nich jest ofiarą i każdy przeżywa swoją traumę. Autorka po mistrzowsku skonstruowała te postaci: cierpią, walczą ze wspomnieniami, mierzą się ze strachem. Jednak nie tylko: budzą podejrzenia i niepokój, a mała Hannah jest tutaj jedną z najbardziej niespotykanych bohaterek, z jakimi miałam do czynienia. 

Ukochane dziecko – niepokojący thriller psychologiczny

Styl, w jakim jest napisany thriller Ukochane dziecko doskonale obrazuje strach, uzależnienie od porywacza, tęsknotę czy zaburzenia psychiczne. Powieść nie skupia się jednak tylko na warstwie psychologicznej – fabuła ma wiele zaskakujących i dramatycznych zwrotów akcji. Jest też brutalnie – Autorka nie oszczędzała Leny. Czytelnik ze szczegółami pozna przemoc psychiczną i fizyczną, jakiej była poddana oraz dowie się, jak wyglądało życie w szałasie. 

Ukochane dziecko – najlepszy thriller z ostatnich miesięcy

Ukochane dziecko aż do epilogu będzie trzymać czytelnika w napięciu. Ta część jest niezwykle istotna: zamyka ostatnie wątki, ale jest też oszałamiająca i wzruszająca. 

Ukochane dziecko to fascynująca i nieodkładalna lektura. Rewelacyjnie skonstruowana intryga co rusz zaskakiwała. Było mrocznie, duszno, niepokojąco – czyli idealnie! To jeden z najlepszych thrillerów, jakie czytałam w ostatnich miesiącach. Szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B. – dziękuję za egzemplarz recenzencki

Kategoria: thriller

Premiera: 13.04.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #57

Sarah Pinbrough: “Ta druga”. Thriller poza schematami

Riley Sager: “Zamknij wszystkie drzwi”. Rozgość się w Bartholomew

Dodaj komentarz