“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński. Czy Warszawa jest na to gotowa?
Alek Rogoziński: "Bardzo cichy rozwód"

“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński. Czy Warszawa jest na to gotowa?

To, co Alek Rogoziński zgotował Warszawie w swojej najnowszej książce, przechodzi wszelkie wyobrażenie. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Bardzo cichy rozwód ani z ciszą, ani z rozwodem ma niewiele wspólnego, za to gwarantuje czytelnikom świetną zabawę.

Miał być rozwód

Zuzanna i Kacper nie mogą doczekać się piątkowego wieczoru. To właśnie wtedy mają w planach powiedzieć sobie, że chcą rozwodu. Kiedy jednak spotykają się we wspólnym mieszkaniu, szybko zapominają o swoich zamierzeniach.

Zamieszani w morderstwo nie wiedzą nawet, czy mogą ufać sobie nawzajem.

Bardzo cichy rozwód – nieprawdopodobna intryga

Komedia kryminalna Bardzo cichy rozwód to pozycja, którą z jednej strony wyróżnia duża dawka humoru, a z drugiej kapitalnie skonstruowana intryga. Nie radziłabym jednak szukać w niej jakichkolwiek elementów prawdopodobieństwa. 

Alek Rogoziński oferuje to czego tylko dusza zapragnie: wojny na szczytach władzy, dwie wrogie sobie grupy przestępcze i związki polityków z mafią. W sprawę zostali zamieszani Zuzanna i Kacper, a gdzieś w tle pojawiają się także ich rodzice. No i Warszawa – głównie jej wizytówki. Gwarantuję, że Polska nie jest gotowa na to, co się wydarzy w tej historii 🙂 Ale czytelnik może liczyć na zwariowaną przygodę.

Bardzo cichy rozwód – duża dawka humoru

Do książki Bardzo cichy rozwód warto podejść z dużym dystansem. Fabułą powieści jest nie tylko zwariowana – jest dosłownie wybuchowa. Od książki trudno się oderwać, kapitalnie bawiłam się podczas lektury. 

Alek Rogoziński udowodnił, że ogranicza go tylko wyobraźnia i co w głowie, to na papierze. Czytelnik weźmie udział w szalonych wydarzeniach i będzie uczestnikiem totalnego chaosu. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Świetnie skonstruowani i przerysowani bohaterowie, komizm sytuacyjny i językowy, czarny humor – razem z intrygą stanowią idealne połączenie, które zapewniają niekontrolowane wybuchy śmiechu

Do tego wszystkiego duża dawka ironizowania współczesności: celebrytów, polityki, mediów – to jedyny powód, by na moment zwolnić podczas lektury.

Bardzo cichy rozwód – od separacji do wielkiego powrotu

Alek Rogoziński to Autor, do którego wróciłam po kilku latach separacji i teraz mój “rozwód” z Nim pewnie nie dojdzie do skutku 🙂 Bardzo cichy rozwód to gwarancja świetnej zabawy, poprawy humoru i zdystansowania się do codzienności. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 1.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #64

“Lokator do wynajęcia” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Jeff Cohen: “Tajemnica rzekomego małżonka”. Tajemnica Aspergera

Dodaj komentarz