“Tobie się uda” – Milena Wójtowicz. Druga część serii komedii kryminalnych
Milena Wójtowicz: "Tobie się uda"

“Tobie się uda” – Milena Wójtowicz. Druga część serii komedii kryminalnych

Tobie się uda Mileny Wójtowicz to komedia kryminalna dla wielbicieli sarkazmu, akcji pełnej absurdów i zaskakujących rozwiązań.

Plotki, ploteczki i morderstwo

Iwona Borkowska została posądzona o romans. Odrobinę sama do tego doprowadziła przyznając się wprost jednej z sąsiadek, a także namiętnie podglądając treningi swojego sąsiada.

Jego nagła śmierć rozpoczyna bieg absurdalnych zdarzeń. Całe szczęście, że mąż Iwony jest na wyjeździe i nie musi mierzyć się z plotkami na temat żony. 

Tobie się uda – druga część serii komedii kryminalnych Mileny Wójtowicz

Tobie się uda Mileny Wójtowicz to druga część serii komedii kryminalnych z Celiną Nowacką. Tym razem jednak w centrum wydarzeń jest jej najbliższa przyjaciółka Iwona Borkowska, która dała się zapamiętać z poprzedniej części złotymi radami dla swojej przyjaciółki (szczególnie jedną, dotyczącej ochrony przed utonięciem). 

Mniej więcej wiedziałam już, czego spodziewać się po tej historii: świetnego, inteligentnego humoru, fajnych bohaterów oraz przewagi wątków obyczajowych nad tymi kryminalnymi. I właśnie to dostałam, a takie połączenie zagwarantowało chwile pełne dobrej rozrywki.

Tobie się uda – komedia kryminalna pełna absurdów

To, co działo się się w tej historii, było bardzo w moim guście. Szaleństwa z komedii kryminalnej Tobie się uda, pełne absurdów to ja szanuję. Markowy tłuczek do mięsa jako dowód zbrodni, ale jeszcze większa strata dla jego właścicielki, pies jako świadek koronny, historia pchlarzy porozwieszanych w domu Iwony – tutaj trudno się przynajmniej nie uśmiechnąć.

A przede wszystkim ciocia Anatola – wielbicielka Ojca Mateusza i tureckich telenowel, aktualna żona swojego trzeciego męża i czwartego na niby. Na tyle odważna, żeby wymachiwać nożem w kierunku policjantów, ale też udzielająca rozsądnych życiowych rad. W kreacji tej bohaterki wszystko idealnie do siebie pasowało i bardzo kibicowałam jej zetknięciom z alkoholem.

Czego żałuję, to tego, że w pewnym momencie akcja zwolniła i oparła się na wątku, który nie był już tak interesujący jak sprawa morderstwa. Natomiast końcówka sprawiła, że na kolejną część czekam od momentu przewrócenia ostatniej strony.

Tobie się uda – lekka komedia kryminalna

Podsumowując: jeśli szukacie lekkiej, zabawnej komedii kryminalnej, którą przeczytacie z uśmiechem nieschodzącym z twarzy, to Milena Wójtowicz taką właśnie zapewnia. Tobie się uda to gwarancja wyśmienitej rozrywki!


Wydawca: Wydawnictwo SQN – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 10.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #72

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Z tobą będzie inaczej” – Milena Wójtowicz. Recenzja komedii kryminalnej

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz