“Nim skończy się noc” – Bartosz Szczygielski. Thriller jakich wiele?
Bartosz Szczygielski: "Nim skończy się noc"

“Nim skończy się noc” – Bartosz Szczygielski. Thriller jakich wiele?

Romantyczny wyjazd, zimowa sceneria, piękne Bieszczady. A do tego trup, nieproszony gość i policjant. Przeczytajcie o książce Nim skończy się noc Bartosza Szczygielskiego.

Romantyczny wyjazd

Idealne miejsce, w którym można naprawić swój związek? Las, spokój, brak zasięgu – to w takich okolicznościach mają spędzić weekend trzy pary, z których każda mierzy się z własnymi problemami. Dla każdej z nich miał to być romantyczny wyjazd. Ktoś jednak miał inne plany.

Nim skończy się noc – thriller jakich wiele?

Bartosz Szczygielski znowu to zrobił. Znowu napisał thriller, w którym poznajemy jego pióro z całkiem innej strony.

Nim skończy się noc może wydawać się thrillerem, jakich dużo – miejsce odcięte od świata, kilku bohaterów, niepokojąca atmosfera i trup w tle. I to wszystko znajdziecie w tej książce, jednak Bartosz Szczygielski zrealizował temat bezkonkurencyjnie i w swoim genialnym stylu.

Już od początku totalnie wkręcił mnie w tę intrygę i wiedziałam, że mogę się spodziewać niespodziewanego. Autor budował napięcie powoli, ale systematycznie ono wzrastało, a atmosfera stawała się coraz bardziej gęsta. 

Ponadto ciągle coś mi nie pasowało. Skąd się wziął policjant? Ddaczego jest sam? Dlaczego nikt się nie interesuje trupem? Kto jeszcze jest na tym odludziu? (I naprawdę worki na papier toaletowy są to taki pewniak? ;)) To wszystko sprawiało, że trudno mi się było oderwać od lektury, chociaż przypuszczam, że niekoniecznie będą w nią tak zaangażowani czytelnicy poszukujący mocnych wrażeń.

Nim skończy się noc – mieszanka wybuchowa

Ale to nie intryga jest najmocniejszą stroną thrillera Nim skończy się noc. Bartosz Szczygielski po mistrzowsku wykreował swoich bohaterów – wiarygodnie, z troską o każdy szczegół. Każdy z nich reprezentuje inny typ osobowości i razem tworzą prawdziwie wybuchową mieszankę. Z przyjemnością obserwowałam ich potyczki, dialogi, knucie. 

Styl Autora jest nie do podrobienia. Bartosz Szczygielski stworzył scenerię budzącą niepokój, intrygę, w której niczego nie można być pewnym, różne przestrzenie czasowe, a to wszystko okrasił kapitalnym poczuciem humoru. 

Nim skończy się noc – Bartosz Szczygielski mistrz!

Przyznaję – thriller Nim skończy się noc nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak Nie chcesz wiedzieć (z tą książką zresztą niewiele ma szans), jednak trafił w mój gust i świetnie z nim spędziłam czas. No i jeszcze jedno: Bartosz Szczygielski to mistrz podziękowań!


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 10.08.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

“Krzycz, jeśli żyjesz” – Cyryl Sone. Nowa jakość w polskim kryminale

Bartosz Szczygielski: “Nie chcesz wiedzieć”. Polski thriller dla wymagających

Dodaj komentarz