“Wybory serca” – Agnieszka Krawczyk. Finał serii “Leśne ustronie”
Agnieszka Krawczyk: "Leśne ustronie"

“Wybory serca” – Agnieszka Krawczyk. Finał serii “Leśne ustronie”

Wybory serca Agnieszki Krawczyk to ostatnia część serii Leśne ustronie. Żegnamy się z bohaterami, ale póki co – stają oni przed rozstrzygającymi decyzjami.

Nadchodzi wiosna

W Nieznajomce trwa zima, ale wszyscy jej mieszkańcy powoli czują już nadchodzącą wiosnę. Czy przyniesie zmiany?

Aleks po wypadku stracił pamięć i wymaga terapii. Zośka czuje się winna wydarzeń z Wigilii, dlatego otacza go swoją opieką. Teo coraz bardziej podupada na zdrowiu, a Elwira staje przed ważną decyzją w sprawie swojego małżeństwa.

Wybory serca – trzeci tom serii Leśne ustronie

Wybory serca to trzeci i ostatni tom serii Leśne ustronie. I czuć to właściwie od początku 🙂

Bohaterowie Agnieszki Krawczyk stają przed decydującymi wyborami i na tym w głównej mierze opiera się fabuła tej części serii. Widać też znaczące zmiany, jakie w nich zaszły, dlatego też ta część – to moje wrażenie – znacząco różni się od pierwszych dwóch.

Przyroda, która była istotnym elementem tej historii, nie grała już tym razem tak istotnej roli i zeszła na dalszy plan. To, co magiczne, nadrealne, tajemnicze – już nie było tak widoczne. 

Zośka, Elwira, Mariusz, Teo, Aleksy, a nawet Antoni – to zupełnie inni bohaterowie od tych, których miałam okazję poznać. Dojrzali, świadomi i idealnie zgrani z Nieznajomką. To już nie zbiór przypadkowych indywidualności, ale swojego rodzaju rodzina, w której każdy ma do podjęcia ważną decyzję.

Wybory serca – Agnieszka Krawczyk o tym, co ważne

Właśnie te decyzje to tytułowe Wybory serca. Co ludzie powiedzą, jak on będzie się czuł, czy jestem innym coś winna/winien? Z takimi rozterkami zmaga się Zośka, Elwira, Mariusz, a przy tym zapominają o sobie i tym, czego tak naprawdę sami chcą i potrzebują, by osiągnąć spokój i żyć w zgodzie przede wszystkim ze sobą, a nie z innymi.

A co do przyrody – to niezwykłym atutem tego tomu jest tematyka wilków, którą Autorka świetnie wplotła w fabułę. Mieszkańcy wsi i miasteczka czują zagrożenie z ich strony i Mariusz musi podjąć nie lada wysiłek, żeby uświadomić im, jakie naprawdę są te stworzenia.

Wybory serca – pożegnanie z bohaterami serii Leśne ustronie

Wybory serca są napisane w spokojnym, przyjaznym stylu – tak jak zresztą wcześniejsze tomy. Z każdej części serii Leśne ustronie bije ciepło, spokój i ogromna miłość do natury, dzięki czemu można zatracić się w lekturze i chociaż na chwilę znaleźć się w miejscu, które przynosi nadzieję. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 12.10.2022.


Seria Leśne ustronie – kolejność

  1. Warkocz spleciony z kwiatów
  2. Uzdrowicielka
  3. Wybory serca

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Życie jak czekolada” – Agnieszka Zakrzewska. Druga część “Sagi czekoladowej”

Kate Clayborn: “Między literami”. Witajcie w Nowym Jorku

Dodaj komentarz