“Uzdrowicielka” – Agnieszka Krawczyk. Druga część serii “Leśne ustronie”
Agnieszka Krawczyk: "Uzdrowicielka"

“Uzdrowicielka” – Agnieszka Krawczyk. Druga część serii “Leśne ustronie”

Uzdrowicielka to druga część serii Leśne ustronie. Agnieszka Krawczyk ponownie zabiera czytelników do Nieznajomki – miejsca, w którym rytm życia reguluje przyroda.

Jesień w Nieznajomce

Wraz z końcem lata w Nieznajomce wiele się zmieniło. Zośka rozpoczęła leczenie blizny, do “Leśnych ustroni” wprowadziła się Regina, a Antoni pracuje nad nową książką. Wydaje się, że wszystko będzie się dobrze układać aż do momentu, kiedy dalecy krewni zaczną upominać się o spadek po Zazulinie, a do wsi wprowadzi się nowy mieszkaniec.

Uzdrowicielka – drugi tom serii Leśne ustronie

Uzdrowicielka to druga część serii Leśne ustronie i bezpośrednia kontynuacja Warkocza splecionego z kwiatów. Serię warto więc czytać od początku.

Agnieszka Krawczyk wprowadza nowych bohaterów. Antoni w poprzedniej części był praktycznie nieobecny, tu natomiast częściowo przejmuje rolę Zazuliny – ze swoją mądrością, spokojem i życiem w zgodzie z naturą. Pojawiają się także nowi mieszkańcy, z którymi ci dotychczasowi muszą nauczyć się żyć. 

Zmienili się też znani z pierwszej części bohaterowie. Elwira uspokoiła się, powoli zaczęła odzyskiwać równowagę. Bardzo podobała mi się przemiana, jaka zaszła w głównej bohaterce – stała się bardziej dojrzała, zaakceptowała siebie i była w stanie podejmować odważne decyzje.

Uzdrowicielka – główna bohaterka książki

W drugim tomie – Uzdrowicielka – wydarzenia rozgrywają się jesienią. Agnieszka Krawczyk przedstawiła ją w najlepszej możliwej odsłonie – jako wyjątkową porę roku, nostalgiczną, z mnóstwem zapachów i kolorów. Połączyła to z odrobiną realizmu magicznego – można poczuć troskę Zazuliny, która poprzez naturę daje znać o swojej obecności.

To właśnie natura jest tutaj głównym bohaterem, a Autorka w kapitalny sposób potrafi ukazać zarówno jej piękno, jak i niesamowitą siłę oraz mądrość. Mieszkańcom wsi nie pozostaje nic innego, jak tylko czerpać z niej to, co najlepsze.

Uzdrowicielka – powieść obyczajowa pełna spokoju i harmonii

Czytając serię Leśne ustronie mam wrażenie, że Agnieszka Krawczyk zabiera mnie do całkiem innego świata: do miejsca z dala od cywilizacji, w którym rytm życia reguluje przyroda. Uzdrowicielka to lektura, która pozwala złapać odrobinę oddechu – bije od niej ciepło, spokój i harmonia. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 13.04.2022.


Seria Leśne ustronie – kolejność:

  1. Warkocz spleciony z kwiatów
  2. Uzdrowicielka
  3. Wybory serca

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

“Życie jak czekolada” – Agnieszka Zakrzewska. Druga część “Sagi czekoladowej”

“Bieszczadzka kolęda” – Aleksandra Rak. Powieść na Święta – recenzja patronacka

Dodaj komentarz