“Nowa żona” – Sue Watson. Recenzja thrillera psychologicznego
Sue Watson: "Nowa żona"

“Nowa żona” – Sue Watson. Recenzja thrillera psychologicznego

Sue Watson wie, jak zagrać z czytelnikiem. Przerzucanie podejrzeń, zwroty akcji, intrygujący bohaterowie trzymają w napięciu przez całą lekturę. Przeczytajcie o książce Nowa żona.

Nieszczęśliwy wypadek?

Georgie jest najszczęśliwszą matką na świecie, kiedy jej syn Sam żeni się z córką najlepszych przyjaciół – Lauren. Młodzi wyprowadzają się na wieś, Georgie w końcu może zatroszczyć się tylko o siebie. Jednak trzy miesiące po ślubie Lauren ginie.

Nowa żona – thriller psychologiczny o zmieniających się relacjach

Nowa żona to kolejny thriller psychologiczny Sue Watson, którym Autorka zapewnia swoim czytelnikom świetną rozrywkę. I nie tylko o ciekawy główny wątek i przystępny styl tutaj chodzi.

Georgie to kobieta, która znalazła się w samym środku rodzinnej tragedii – jej syn stracił żonę, a najlepsi przyjaciele córkę. Thriller to nie tylko intryga, w której razem z bohaterką szukamy odpowiedzi na pytanie, co wydarzyło się w domu na wsi. Razem z kobietą obserwujemy zależności, jakie panują w obu rodzinach, zmieniające się relacje, które poznajemy z perspektywy przeżywanej żałoby i oskarżeń, a także odkrywamy sekrety wszystkich uczestników tego dramatu. 

Nowa żona – wciągający thriller psychologiczny

Thriller psychologiczny Nowa żona czytało mi się niezwykle sprawnie. Z jednej strony to zasługa konstrukcji – niedługie rozdziały nadawały dynamiki, bohaterów było niewielu, a zwroty akcji pojawiały się w odpowiednich momentach: nie za często, ale odpowiednio, by stale podtrzymać zainteresowanie.

Ponadto Sue Watson pisze w stylu, który nie pozwala oderwać się od lektury nawet pomimo tego, że wydarzenia poznajemy tylko z jednej perspektywy. Autorka świetnie wykreowała także bohaterów, a najbardziej intrygującą postacią była przyjaciółka Lauren – Sadie, która zawsze była obecna w najważniejszych momentach tej historii, aż trudno było nie ulec uczuciom Georgie wobec tej dziewczyny. 

Akcja zwolniła jedynie w momencie, gdy o morderstwo podejrzewano Sama. Przez wiele stron obserwujemy rozterki Georgie, jednak brakowało mi jej działań oraz dokładniejszego rysu psychologicznego jej syna. 

Nowa żona – Sue Watson w dobrej formie

Nie powiem, że Nowa żona zaskakuje czymś nowym, bo tak nie jest. Jednak konstrukcja intrygi, bohaterów, a także zakończenie (nieprzewidywalne, choć liczyłam na innego winnego;) ) sprawiają, że z czystym sumieniem polecam książkę wielbicielom thrillerów psychologicznych w lżejszej odsłonie.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: thriller

Premiera: 28.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Sekret sióstr” – Lucinda Berry. Thriller psychologiczny – recenzja

“Daisy Darker” – Alice Feeney. Fenomenalny thriller!

Dodaj komentarz