Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Październik to kilkanaście dobrych i bardzo dobrych książek. Pojawiły się pojedyncze “średniaki”, ale są trzy, które w szczególności chcę Wam polecić. Sprawdźcie, jakie najlepsze książki przeczytałam w październiku 2022.

“Gra” – Sara Antczak

Gra to thrillerowy debiut Sary Antczak. W żaden sposób nie nastawiałam się wobec tej książki, a jednak Autorka pozytywnie mnie zaskoczyła.

Wciągnęła w grę – niebezpieczną, nieoczywistą i wyjątkowo uzależniającą! W pomyśle na fabułę czuć było świeżość, a rys psychologiczny bohaterów zrobił na mnie duże wrażenie. Do tej pory mam problem z rozwiązaniem intrygi, ale samo zakończenie pozytywnie mnie zaskoczyło.

Po więcej o tej książce zapraszam do mojej recenzji.

“Noc, w której zniknęła” – Lisa Jewell

Na thrillerach Lisy Jewell jeszcze się nie zawiodłam, ale Noc, w której zniknęła to zdecydowana czołówka. Kapitalny klimat, intryga z niespodziewanym rozwiązaniem i kapitalnie skonstruowani bohaterowie. Wszystko było tu przemyślane i do siebie pasowało. Do tego Autorka wzięła na tapet takie problemy społeczne, jak związki homoseksualne czy nastoletnie rodzicielstwo.

Całość recenzji można przeczytać tutaj.

“Daisy Darker” – Alice Feeney

Daisy Darker to mój faworyt tego miesiąca i tegoroczna topka! Alice Feeney zrobiła z mojego mózgu rozgotowaną sałatkę jarzynową – mało tego: zrobiła to w rewelacyjnym stylu.

Ta książka to powód do zachwytów: nieoczywisty, tajemniczy klimat, doskonały styl Autorki, rewelacyjni bohaterowie i zakończenie, którego nikt by się nie spodziewał. Po ten thriller naprawdę warto sięgnąć – emocje gwarantowane!

Więcej o książce możecie przeczytać tutaj.

“Bieszczadzka kolęda” – Aleksandra Rak. Patronat Mrs. Book

Wśród najlepszych książek października nie sposób nie wspomnieć o książce, której dumnie patronuję.

W październiku miała premierę powieść świąteczna Aleksandry Rak: Bieszczadzka kolęda. Książka jest czwartą częścią serii, ale spokojnie można czytać ją bez znajomości wcześniejszych tomów. To powieść dla wszystkich, którzy lubią spotkania z mądrymi, doświadczonymi życiowo bohaterkami oraz dla tych, którzy chcą przyjrzeć się z bliska problemom takim jak depresja, żałoba czy trudy macierzyństwa.

Wartościowa, pełna bliskich czytelnikom emocji i otulająca świąteczną nadzieją – polecam Wam tę książkę z całego serca.

Całą recenzję przeczytacie tutaj.

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #69

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

Dodaj komentarz