“Labirynt” – Piotr Borlik zaprasza do gry. Thriller psychologiczny
Piotr Borlik: "Labirynt"

“Labirynt” – Piotr Borlik zaprasza do gry. Thriller psychologiczny

Labirynt to zagadka z wieloma poplątanymi ścieżkami. Czasami może się wydawać, że krążymy w tej zabawie wokół jednego miejsca. Warto dać się jej porwać – po kilku zderzeniach ze ścianą dotrzemy do wyjścia. Piotr Borlik zaprasza do gry.

Zaproszenie do gry

Tomasz Jasiński znajduje za wycieraczką samochodu rysunek przedstawiający labirynt. To już przedostatnia zagadka w zabawie trwającej od kilku lat. Kto zostawia kartki i do czego ma to doprowadzić? 

Zabawa jasno nawiązuje do wydarzeń sprzed 9 lat, kiedy rodzinna wycieczka Jasińskich zamieniła się w tragedię.

Labirynt – dobrze przemyślana zagadka

Labirynt to thriller psychologiczny, który magnetyzuje już od pierwszych stron. To historia, od której trudno się oderwać oraz doskonale skonstruowana zagadka – dobrze zaplanowana, zmuszająca do myślenia i koncentrująca na sobie całą uwagę odbiorcy. Takie są właśnie logiczne zabawy. A Piotr Borlik jest przecież mistrzem w grach logicznych – o czym możemy przeczytać w jego notce biograficznej.

Autor powoli otwiera przed czytelnikiem kolejne wyjścia i zaprasza go do podążania korytarzami intrygi. Bawi się z nim, zmusza do myślenia nad rozwiązaniem i prób powiązania kolejnych wątków. Tu nic nie jest oczywiste, wydaje się pomieszane. W trakcie lektury jednak wiedziałam, że każdy element wskoczy na swoje miejsce. I miałam rację – Piotr Borlik doprowadził do wyjścia z labiryntu tej historii.

Labirynt – thriller psychologiczny zaplanowany w każdym względzie

Historię bohaterów thrillera psychologicznego Labirynt czytelnik pozna z trzech perspektyw czasowych: w dzień tragedii, w czasie, gdy Tomasz otrzymał pierwszą zagadkę i aktualnie – gdy ma do rozwiązania ostatnie labirynty. To doskonale buduje napięcie – stopniowo dowiemy się, co wydarzyło się podczas rodzinnej wycieczki i jak doszło do wydarzeń z chwili obecnej. Każdy element ma znaczenie w tej intrydze i na koniec znajdzie swoje miejsce w zagadce.

Piotr Borlik zadbał o warstwę psychologiczną przy konstruowaniu swoich bohaterów – są realistyczni, mają swoje wady, a traumatyczne zdarzenia miały realny wpływ na ich dalsze życie. A do tego Trójmiasto – Autor pokaże czytelnikowi miejsca, do których turyści nie docierają, czyli zapomniane, brudne i nie rzucające się w oczy.

Labirynt – klimatyczny thriller psychologiczny 

Labirynt to thriller z mroczną, gęstą atmosferą, która otoczy czytelnika i nie pozwoli, żeby się z niej wyrwać do samego końca. Dajcie się jej porwać – polecam z czystym sumieniem!


Wydawca: Prószyński i S-ka

Kategoria: thriller

Premiera: 14.07.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Piotr Borlik: “Czterdzieści dusz”. Wsadzenie kija w mrowisko?

Agnieszka Pietrzyk: “Las zaginionych”. Nieprzewidywalny polski thriller

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Dzięki za polecenie.

Dodaj komentarz