“Nigdy już nie uciekniesz” – Cyryl Sone. Trzeci tom serii z prokuratorem Kroonem
Cyryl Sone: "Nigdy już nie uciekniesz"

“Nigdy już nie uciekniesz” – Cyryl Sone. Trzeci tom serii z prokuratorem Kroonem

Daj się zaprosić w podróż do dusznego Trójmiasta, gdzie tajemnice skrywane od 2010 roku czekają na odkrycie. To właśnie tutaj rozgrywa się opowieść o niewyjaśnionych sprawach. Nigdy już nie uciekniesz Cyryla Sone to nie tylko kryminał. To przede wszystkim opowieść o ludzkich dramatach i tajnikach sprawiedliwości, ukrytych w sercu Trójmiasta.

Powrót do sprawy sprzed lat

Po kilkunastu latach do Polski wraca mężczyzna w sprawie którego poprzednik Konrada Kroona prowadził śledztwo. Prokurator wraca do sprawy z 2010 roku z zamiarem udowodnienia, że te zbrodnie były tylko wierzchołkiem góry lodowej. 

Nigdy już nie uciekniesz – trzeci tom kryminałów z prokuratorem Kroonem

Nigdy już nie uciekniesz to trzeci tom serii kryminałów z prokuratorem Konradem Kroonem. I chociaż mogłoby się wydawać, że każda kolejna część nie będzie już niczym szczególnym zachwycała, to w tym przypadku mam wrażenie, że jest całkiem odwrotnie.

Książka Cyryla Sone to kryminalny majstersztyk. Z każdym kolejnym rozdziałem czytelnik będzie wciągany w coraz głębszy wir tajemnic, podda się sprawom kryminalnym oraz dusznemu klimatowi Trójmiasta z 2010 roku.

Sposób, w jaki Cyryl Sone prowadzi narrację, jest mistrzowski – lawiruje pomiędzy wątkami, nie pozwalając na chwilę oddechu, a jednocześnie nie pozwala się pogubić. Emocje i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że niemożliwe staje się odłożenie książki choćby na moment.

Nigdy już nie uciekniesz – kryminał pełen emocji

Jednym z kluczowych elementów budowania napięcia i złożoności fabuły jest lawirowanie czasoprzestrzenią. Autor przenosi czytelnika pomiędzy wydarzeniami, co pozwala na dogłębne odkrywanie wątków związanych ze sprawą, jednocześnie ukazując rozwój i zmiany w życiu głównego bohatera.

To, co wyróżnia kryminał Nigdy już nie uciekniesz to jego ciężar emocjonalny. Opowieść o młodych kobietach, krzywdzie, jakiej doznały, lekceważenia problemu ze strony odpowiednich organów – to musi poruszać i angażować czytelnika. Czytelnik może poczuć się zaniepokojony. Momentami może też potrzebować chwili, aby przetrawić wywołane emocje.

Nigdy już nie uciekniesz – kryminalny majstersztyk

Nigdy już nie uciekniesz to opowieść o poszukiwaniu prawdy, o bólu, który może przynieść przeszłość oraz o wytrwałości, która jest potrzebna, by stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Cyryl Sone zdecydowanie udowadnia, że jest mistrzem gatunku. Jego książka to pozycja, która bezwzględnie ląduje na półce “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo Znak – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 25.10.2023.


Recenzje kryminałów i thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Krzycz, jeśli żyjesz” – Cyryl Sone. Nowa jakość w polskim kryminale

“Świat ci nie wybaczy” – Cyryl Sone. Druga część serii kryminałów

“Skowyt” – Maciej Kaźmierczak. Druga część serii z Robertem Foksem

“Żar” – Weronika Mathia. Recenzja debiutanckiego thrillera

Dodaj komentarz