“Świat ci nie wybaczy” – Cyryl Sone. Druga część serii kryminałów
Cyryl Sone: "Świat ci nie wybaczy"

“Świat ci nie wybaczy” – Cyryl Sone. Druga część serii kryminałów

Świat ci nie wybaczy Cyryla Sone to druga część serii kryminałów z prokuratorem Konradem Kroonem. To kryminał z krwi i kości, w którym można się doszczętnie zatracić.

Uparty prokurator

Z pozoru wypadek samochodowy jak wiele innych. Ale prokurator Konrad Kroon podejrzewa, że w tej sprawie jest drugie dno. Mężczyzna związany z polityką i lokalnym biznesem – czy komuś podpadł? 

Temu wszystkiemu przygląda się Propheta, który wymierza sprawiedliwość kierując się starotestamentowym prawem.

Świat ci nie wybaczy – druga część serii kryminałów z Konradem Kroonem

Świat ci nie wybaczy to druga część z serii kryminałów z Konradem Kroonem. Tym razem mamy do czynienia z całkiem innym środowiskiem – już nie “bananowa młodzież”, ale lokalny biznes, trochę polityki i przestępczego półświatka. Autor kapitalnie zobrazował zasady jakie w nim panują: lewe inwestycje, panujące relacje, bezwzględność i strach. Tu jedyną słuszną wartością są pieniądze.

W to zostaje uwikłany Klaudiusz – zięć znanego polityka. Konrad Kroon chce dojść do tego, co wydarzyło się przed wypadkiem. I tu na scenę wchodzi wiedza, jaką posiada Autor: doskonale oddał pracę prokuratorską. Pokazał ją niejako od kuchni, bez przerysowania, wiele czytelnikom objaśniając. Było to nie tylko ciekawe, ale też sprawiało, że fabuła stała się realna.

Świat ci nie wybaczy – genialny styl Cyryla Sone

Nie sposób też nie wspomnieć o stylu, w jakim pisze Cyryl Sone – ja jestem jego ogromną fanką! Jest bardzo swobodny, naturalny, ale też niesamowicie angażujący. Autor wciąga nas w przemyślenia swoich bohaterów, a wydarzenia ukazuje tak, byśmy poczuli, że jesteśmy w ich centrum

Cyryl Sone miał świetny pomysł na przeplatanie dwóch przestrzeni czasowych, oddalonych od siebie raptem o kilka miesięcy. Wiemy, że coś się wydarzyło, znamy tego skutki, ale powoli musimy śledzić to, co nich doprowadziło.

A na koniec: ogromna wiedza Cyryla Sone. Nie tylko ta związana z pracą prokuratora, ale ogólna, którą często zaskakuje (ale nie popisuje się). Widać to w szczególności w postaci Prophety, który uważa się za proroka i kieruje się starotestamentowym prawem. Dzięki temu Autor wprowadził do powieści ciekawy klimat, a łącząc Prophetę z głównym bohaterem nadał jej swoistego “pazura”.

Świat ci nie wybaczy – kryminał z krwi i kości

Świat ci nie wybaczy to kryminał z krwi i kości: wielowątkowy, wiarygodny i niezwykle ciekawy, w centrum stawiający intrygę. Ja jestem zachwycona – to książka z półki “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo Znak – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 31.05.2023.

Seria kryminałów z prokuratorem Kroonem – kolejność

  1. Krzycz, jeśli żyjesz
  2. Świat ci nie wybaczy
  3. Nigdy już nie uciekniesz – planowana premiera: październik 2023.

Może cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #75

“Loba Negra. Czarna Wilczyca” – Juan Gómez-Jurado. Druga część serii z Antonią Scott

“Kozioł” – Przemysław Kowalewski. Wyjątkowy debiut kryminalny

“Miejsca cieniste” – Jacek Kalinowski. Udany debiut?

Dodaj komentarz