“Głośniej” – Anna Górna. Recenzja thrillera
Anna Górna: "Głośniej"

“Głośniej” – Anna Górna. Recenzja thrillera

Anna Górna dała się poznać jako autorka doskonałych kryminałów. Głośniej to jej debiut w gatunku thrillera. Osadzona w dynamicznym środowisku muzyków rockowych, ta powieść łączy napięcie charakterystyczne dla gatunku z oryginalnymi postaciami i zaskakującą fabułą.

Tak umiera legenda?

Kultowy zespół rockowy Dirty Birds po kilkuletniej przerwie wraca z nowym materiałem i w trasę koncertową. Jej europejska część zostaje nagle zakłócona przez tragiczne wydarzenie: po koncercie we Florencji basista grupy, Trevor Davis, zostaje znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym. Abby Russel, asystentka Trevora, nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń.

Głośniej – thriller dopracowany w każdym szczególe

Głośniej Anny Górnej to powieść, która z pewnością zadowoli miłośników dobrze skonstruowanych thrillerów i niebanalnych fabuł. W trakcie lektury czułam, że tu nie ma przypadkowości, a każdy element został dokładnie przemyślany.

Autorka wciąga czytelnika w świat muzyki, sławy i niebezpiecznych intryg. Umiejętnie kreuje atmosferę napięcia i niepewności, która sprawia, że trudno oderwać się od książki. Przy tym bawi się oczekiwaniami odbiorcy, oferując historię, w której nic nie jest takie, jak się na początku wydaje. 

Głośniej – niebanalny thriller

Niezwykłe jest także to, jak Anna Górna ukazuje postacie. Przede wszystkim w przypadku głównej bohaterki thrillera Głośniej. Abby Russel, bohaterka niejednoznaczna, prowadzi nas przez zawiłą sieć zdarzeń, którą poznajemy z jej perspektywy. Jej relacja z Trevorem, pełna niedopowiedzeń, jest kluczowa dla rozwoju fabuły. Wokół Abby Autorka stworzyła atmosferę złożoności i tajemniczości – za jej pomocą wodzi czytelnika za nos, pogrywając z nim do ostatnich zdań powieści 🙂

Warto też wspomnieć, że Anna Górna zaskakująco autentycznie i przekonująco oddaje realia międzynarodowego środowiska, mieszając bohaterów z USA – muzyków kapeli rockowej – z włoskim tłem. Ta umiejętność kreowania wiarygodnego i żywego świata, który wykracza poza granice jej własnego (jak przypuszczam ;)) doświadczenia kulturowego, świadczy o jej wyjątkowym talencie pisarskim i zdolności do zanurzenia się w różnorodnych kontekstach.

Głośniej – thriller Anny Górnej

Po dwóch udanych kryminałach Anny Górnej, Głośniej jest kolejnym dowodem na jej zdolność do tworzenia porywających historii. Ten thriller to pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, a także dla tych, którzy cenią sobie dobrze skonstruowaną intrygę i nieoczekiwane rozwiązania.


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.11.2023.


Recenzje thrillerów i kryminałów, które mogą Cię zainteresować:

“Żar” – Weronika Mathia. Recenzja debiutanckiego thrillera

“Baltica” – Piotr Borlik. Prequel serii z Agatą Stec i Arturem Kamińskim

“Nigdy już nie uciekniesz” – Cyryl Sone. Trzeci tom serii z prokuratorem Kroonem

“Skowyt” – Maciej Kaźmierczak. Druga część serii z Robertem Foksem

Dodaj komentarz