“Miasteczko Twin Falls” – Loreth Anne White. Recenzja thrillera
Loreth Anne White: "Miasteczko Twin Falls"

“Miasteczko Twin Falls” – Loreth Anne White. Recenzja thrillera

Lubicie historie o małych społecznościach? Jeżeli tak – Miasteczko Twin Falls Loreth Anne White to dla Was lektura obowiązkowa. 

Zbrodnia sprzed lat

W 1997 roku w kanadyjskim miasteczku zamordowano nastoletnią Leenę. Sprawa została zamknięta, a zabójca odbywa karę więzienia. Po latach jednak do Twin Falls przyjeżdża dziewczyna, która nagrywa podcast na ten temat. 

Miasteczko Twin Falls. Thriller o małej społeczności

Co to był za thriller! Jeżeli tylko jesteście fanami opowieści o małych społecznościach, to Miasteczko Twin Falls jest lekturą obowiązkową!

“Skoro trzeba całej wioski, żeby wychować dziecko, czy trzeba także całej wioski, by je zabić?

– to pytanie, które towarzyszy tej historii od początku.

Loreth Anne White zabiera swoich czytelników do małej przemysłowej miejscowości i pokazuje Twin Falls jako jeden organizm, odrębnego bohatera. To miejsce, w którym każdy zna każdego, w którym relacje międzyludzkie zaczynają się w przedszkolu i trwają przez całe dorosłe życie. I w końcu – Twin Falls to bohater naznaczony zbrodnią sprzed ponad 20 lat.

Miasteczko Twin Falls. Daj się zmanipulować

Miasteczko Twin Falls początkowo opiera się na śledztwie z 1997 roku przeplatanym z wydarzeniami z teraźniejszości. Z czasem jednak atmosfera coraz bardziej gęstnieje, a to nie pozwala, by oderwać się od lektury. 

Autorka świetnie manipuluje swoimi odbiorcami. Czytelnik zostanie wmieszany w relacje pomiędzy mieszkańcami miasta, będzie obserwował ten swoisty organizm z pozycji uczestnika, a przy tym będzie wciągnięty w intrygę, którą ciężko rozwikłać. 

Miasteczko Twin Falls. Doskonała kreacja bohaterów

Loreth Anne White nie tylko stworzyła kapitalne miejsce wydarzeń, ale w przemyślany sposób skonstruowała każdego z bohaterów. Moją uwagę zwróciła przede wszystkim ofiara zbrodni. Mam wrażenie, że przy kreacji tej bohaterki Autorka świetnie bawiła się czytelnikiem.

Nastoletnia Leena Ray została zamordowana w brutalny sposób i z jednej strony dziewczyna doznała niewyobrażalnego cierpienia, a z drugiej moje uczucia wobec niej były niejednoznaczne. To była dziewczyna, której sama bym nie polubiła i nie potrafiłam jej tylko współczuć – Autorka przeniosła na mnie to, co mogli czuć jej rówieśnicy. 

Miasteczko Twin Falls. Thriller dopracowany w każdym szczególe

Miasteczko Twin Falls to thriller pełen emocji i dopracowany w każdym szczególe. Może nie będę fanką zakończenia, ale nie da się ukryć, że ta historia pozostawia z mnóstwem refleksji. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Mando – dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Kategoria: thriller

Premiera: 23.11.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Mroczne miejsca” – Greta Drawska. Thriller psychologiczny – recenzja

Loreth Anne White: “Nasze idealne małżeństwo”. Thriller domestic noir – jeden z wielu?

Dodaj komentarz