“Mroczne miejsca” – Greta Drawska. Thriller psychologiczny – recenzja
Greta Drawska: "Mroczne miejsca"

“Mroczne miejsca” – Greta Drawska. Thriller psychologiczny – recenzja

Mroczne miejsca Grety Drawskiej to rasowy thriller psychologiczny, który przypadnie do gustu wielbicielom tego gatunku. Autorka gwarantuje przemyślaną fabułę, atmosferę pełną niepewności oraz świetnie skonstruowanych bohaterów. 

Prawdziwa przyjaźń?

Przed sześcioma laty Anna przeżyła traumę. Od tamtej pory próbuje odciąć się od trudnych wspomnień i razem z córką, narzeczonym i jego nastoletnią siostrzenicą układają sobie życie.

Pewnego dnia poznaje Rebekę. Kobieta angażuje się w remont domu i staje się Annie coraz bliższa. Wydaje się, że to początek przyjaźni.

Mroczne miejsca – intrygujący thriller psychologiczny

Mroczne miejsca to thriller psychologiczny, który zaintrygował mnie od samego początku i zadziwił przemyślaną konstrukcją. 

To historia, której trzeba dać szansę się rozwinąć. Początkowo bowiem nic nie wskazuje na to, że wydarzy się coś wyjątkowego, chociaż klimat już wtedy jest intrygujący. Autorka jedynie daje czytelnikom pewne sygnały, które wyłapiemy już wtedy. Jeśli nie – po czasie zaczniemy łączyć fakty razem z bohaterkami. W ten sposób Greta Drawska zbudowała odpowiedni klimat, sprawiła, że czytelnik może odczuć pewien dyskomfort i oczywiście pozwoliła poznać bliżej bohaterki (lub tak nam się będzie wydawało)

Mroczne miejsca – przemyślana fabuła

Im dalej, tym atmosfera zagęszcza się coraz bardziej. Autorka jednak niczego nie pozostawiła przypadkowi. To, w jaki sposób rozwija się fabuła, każdy niespodziewany zwrot akcji oraz klimat niepokoju i zagrożenia – to wszystko sprawia wrażenie dokładnie przemyślanego. Dzięki temu całość jest logiczna i chociaż nieprzewidywalna, to wszystko doskonale się ze sobą zgrało i każdy wątek znalazł swój finał.

Mroczne miejsca – gdzie je znaleźć?

Niebagatelne znaczenie ma także konstrukcja bohaterów thrillera Mroczne miejsca. Przede wszystkim główne bohaterki – Anna i Rebeka – to kobiety mocno skrzywdzone przez los, które nigdy nie znalazły oparcia w swoich bliskich. Ale nie tylko. Matka Anny, siostra Bartka, nawet Matylda – wszystkie one kryją w sobie tytułowe mroczne miejsca, które są schowane tak głęboko, że stały się niewidoczne dla otoczenia.

Mroczne miejsca – rasowy thriller psychologiczny

Mroczne miejsca to rasowy thriller psychologiczny. Niespieszna akcja i przemyślana fabuła, wyjątkowy klimat, kapitalna kreacja bohaterów i zwroty akcji, które zaskoczą niejednego czytelnika – to wszystko składa się na historię, od której ciężko się uwolnić.


Wydawca: Prószyński i S-ka – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 12.01.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Oszustka” – Aleksandra Śmigielska. Debiut?! Recenzja polskiego thrillera

“Manipulacja” – Klaudia Muniak. Thriller psychologiczny – recenzja

Dodaj komentarz