“Sekret pełni księżyca” – Karen McQuestion. Recenzja thrillera
Karen McQuestion: "Sekret pełni księżyca"

“Sekret pełni księżyca” – Karen McQuestion. Recenzja thrillera

Ten thriller to nie tylko rodzinna tajemnica, intryga czy towarzyszące uczucie niepokoju. To także emocje i doskonale skonstruowani bohaterowie. Przeczytajcie o książce Sekret pełni księżyca Karen McQuestion.

Dziwne odkrycie

Pewnej nocy Sharon na podwórku przed domem obserwuje pełnię księżyca. Nagle w oknie sąsiadów dostrzega małą dziewczynkę, która zmywa naczynia, choć sąsiedzi nie mają córki, tylko nastoletniego syna.

Wraz z Niki, nastolatką, którą Skaron się zaopiekowała, próbują dowiedzieć się, czy z sąsiadami rzeczywiście mieszka kilkuletnia dziewczynka.

Sekret pełni księżyca – thriller pełen emocji

Sekret pełni księżyca to thriller, który przyciąga wzrok od pierwszego spojrzenia na kapitalną okładkę, a Autorka powoduje, że czytelnik przepadnie w tej historii już od samego początku.

Ta książka to nie tylko intryga, rodzinne tajemnice czy poczucie niepokoju. To mnóstwo emocji, na których Karen McQuestion oparła fabułę. Takie połączenie nie pozwala odłożyć książki na bok i – chociaż fabuła jest raczej przewidywalna – to z zapartym tchem śledziłam kolejne wydarzenia i próby rozwikłania zagadki. 

Trudno przy tym było nie ulec tym emocjom, którymi książka wręcz kipiała. Poszukiwanie zaginionej córki, mała dziewczynka więziona w pozornie zwykłej rodzinie, samotna nastolatka i chłopak, który nie pasuje do swojego środowiska. To wszystko świetnie ze sobą współgrało, tym bardziej, że każda z tych postaci została skonstruowana z rozmysłem.

Sekret pełni księżyca – thriller pełen świetnych bohaterów

I właśnie poza emocjonalną historią to postaci stanowią główny atut thrillera Sekret pełni księżyca. Żadna z nich nie znalazła się w nim przez przypadek, każda miała do odegrania właściwą rolę. Mało tego – nie tylko osobno, ale też relacje pomiędzy bohaterami są świetnie zaplanowane i sprawiają, że historia staje się spójna. 

Relacje pomiędzy starszą kobietą Sharon i nastoletnią Niki, Niki a samotnym Jacobem, Jacobem a małą Mią oraz stosunek głównej sprawczyni zamieszania Suzette do całego świata – obserwowałam je z rosnącym zainteresowaniem i chociaż przewidywałam zakończenie, to dzięki tak zarysowanymi zależnościami byłam z każdą stroną coraz bardziej zaangażowana w bieg wydarzeń.

Sekret pełni księżyca – doskonała mieszanka!

Dawno nie czytałam thrillera, który wzbudziłby we mnie aż tyle emocji. Karen McQuestion stworzyła historię, która wzrusza, złości, budzi współczucie, a do tego nadała jej otoczkę tajemnicy i niepokoju. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 12.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – październik 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Wszystkie nasze kłamstwa” – Jane Corry. Thriller psychologiczny – recenzja

“Szklany dom” – Eva Chase. Thriller pełen rodzinnych tajemnic

Dodaj komentarz