“Incydent” – Piotr Borlik. Recenzja thrillera
Piotr Borlik: "Incydent"

“Incydent” – Piotr Borlik. Recenzja thrillera

Bez wątpienia Piotr Borlik należy do czołówki polskich autorów thrillerów. Jego najnowsza książka – Incydent – jest tego idealnym przykładem.

Zamach

W pociągu relacji Przemyśl-Warszawa dochodzi do zamachu, w którym ginie kilkadziesiąt osób. Wśród nich jest mąż dziennikarki. Sprawą zajmuje się prokurator okręgowy, jednak Natalia Kruger – jego zastępca – ma podejrzenia, czy mężczyzna gra czysto.

Sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi.

Incydent – Piotr Borlik znowu zaskakuje!

Piotr Borlik znowu to zrobił! W swojej nowej powieści Incydent kolejny raz udowodnił, że potrafi wziąć na tapet trudny temat i zrealizować go w mistrzowskim stylu. I po raz kolejny oddał w ręce czytelników historię, o której trudno będzie zapomnieć oraz przeżywać wciąż na nowo.

W intrygę trudno było mi początkowo się wkręcić – nie miałam żadnych podejrzeń, jakim torem pójdzie fabuła. Tymczasem w sprawę było zaangażowanych coraz więcej osób, a atmosfera zagęszczała się z każdą stroną. Dużo tu polityki, podejrzanych układów, wielkich biznesów i tajemnicy – kto tym wszystkim kieruje?

Incydent – Piotr Borlik i silne kobiece postaci

To, co zwraca moją uwagę w thrillerze Incydent to silne kobiece postaci – i to aż trzy! To właśnie one były tu bezwzględne i nieugięte w swoich działaniach, a przy tym różne od siebie. I chociaż nie jestem przekonana co do słuszności determinacji części z nich to trzeba przyznać, że one napędzały akcję.

Piotr Borlik nie bał się także poruszyć trudnych tematów, jak wojna w Ukrainie, napływ imigrantów, ale z nich wszystkich moją uwagę przykuł wątek political fiction. To jeden z moich ulubionych i brakuje mi go wśród rodzimych pisarzy. W Incydencie Autor zrealizował go kapitalnie: był interesujący i zrozumiały, a przede wszystkim nie przytłaczał.

Incydent – o tym, jak Piotr Borlik bawi się czytelnikiem

Teraz najważniejsze! To, jak Piotr Borlik wpuścił mnie w maliny, do tej pory wprawia w zdumienie. Przez moment wydawało mi się, że się pogubiłam i nie zrozumiałam tej historii, ale nie – to Autor zabawił się czytelnikiem. Samo zakończenie nie pozostawia uczucia niedosytu, a raczej konsternację.

Incydent – mocna historia

Mogłabym o tej książce mówić bez ustanku. Piotr Borlik stworzył historię, która sprawia, że trudno się z nią rozstać, a tytuł Incydent – po przeczytaniu książki do końca – nabrał nowego (i dotkliwego) znaczenia. Polecam z czystym sumieniem!


Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 19.01.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Pustelnia mordercy. Nieczystość” – Anna Krystaszek. Recenzja kryminału

“Labirynt” – Piotr Borlik zaprasza do gry. Thriller psychologiczny

Dodaj komentarz