“Ludzie z mgły” – Izabela Janiszewska. Recenzja thrillera psychologicznego
Izabela Janiszewska: "Ludzie z mgły"

“Ludzie z mgły” – Izabela Janiszewska. Recenzja thrillera psychologicznego

Niepokoi, magnetyzuje, wręcz oblepia czytelnika swoistą atmosferą pełną mroku. Przeczytajcie o najnowszym thrillerze psychologicznym Izabeli Janiszewskiej: Ludzie z mgły.

Mgła, która pochłania

Alicja Jarosz po raz ostatni była widziana w niedzielny mglisty poranek, gdy szła w stronę lasu. Od tego czasu nikt, nie wie, gdzie jest dziewczyna. To kolejna nastolatka z Sinic, która znika bez śladu, wchodząc w mgłę.

Po dwóch miesiącach sprawa wciąż jest nierozwiązana. Gdy dwójka nastolatków nagrywa reportaż z miejsca zniknięcia dziewczyny, z lasu wychodzi mężczyzna. Nie pamięta kim jest, ma przy sobie jednak naszyjnik należący do Alicji.

Ludzie z mgły – Izabela Janiszewska serwuje ucztę literacką!

To była prawdziwa uczta literacka! Izabela Janiszewska po raz kolejny oddaje w ręce czytelników thriller, który na mojej prywatnej liście znajdzie się w topce najlepszych książek

Ludzie z mgły to historia, która została dopracowana w każdym szczególe. A tych szczegółów jest dość sporo, chociaż wszystko toczy się wokół zaginięcia dziewczyny. Przy tym jest także sporo bohaterów. Izabela Janiszewska w żaden sposób nie pozwoli czytelnikowi się pogubić – zarówno w wielości wątków, jak i bohaterów. 

Ten zabieg daje Autorce więcej możliwości wodzenia odbiorcę za nos 🙂 Trudno odgadnąć, co stało się z Alicją: to planowana ucieczka? a może morderstwo? Podejrzanych jest wielu, ale ostatecznie faktyczne rozwiązanie intrygi nawet mi nie przeszło przez myśl!

Ludzie z mgły – thriller psychologiczny z wątkiem małej społeczności

Jeżeli jesteście fanami thrillerów z wątkiem małych zamkniętych społeczności, to Ludzie z mgły z pewnością przypadną Wam do gustu. Izabela Janiszewska ukazała Sinice jako osobnego bohatera: ze swoimi tajemnicami, nierozwiązanymi zagadkami i atmosferą, która nie pozwala czuć się w tym miejscu bezpiecznie. Zdaje się, że to miejsce kształtuje historie bohaterów i tylko nieliczni racjonalizują tragedie, do jakich doszło.

Ludzie z mgły – uwaga: pochłania!

Osobliwi bohaterowie, sekrety, bagna, gęsta mgła, a nawet okładka i jej zdobienia – w tej książce wszystko zostało dopracowane tak, żeby zbudować magnetyzujący klimat pełen napięcia i niepewności. 

Sinicka mgła pochłania – odczułam to na własnej skórze! Od tej lektury trudno się uwolnić, a po jej zakończeniu swoista atmosfera jeszcze długo będzie “oblepiać” czytelnika. Polecam z czystym sumieniem!


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

“Incydent” – Piotr Borlik. Recenzja thrillera

“Oszustka” – Aleksandra Śmigielska. Debiut?! Recenzja polskiego thrillera

Dodaj komentarz