“Walet” – Dagmara Andryka. Finał serii kryminałów z Anną Marią Kier
Dagmara Andryka: "Walet"

“Walet” – Dagmara Andryka. Finał serii kryminałów z Anną Marią Kier

Walet to już ostatnia część cyklu kryminalnego z Anną Marią Kier. Dagmara Andryka utrzymała wysoki poziom do samego końca tym samym sprawiając, że seria stała się jedną z moich ulubionych.

Groźby w niebieskich kopertach

Zięć jednego z najbogatszych Polaków co jakiś czas otrzymuje koperty z pozornie niewinnymi pogróżkami. Gdy do akcji wkracza biuro detektywistyczne Anny Kier, groźby ustają. Śledztwo do niczego nie doprowadza, więc detektywi kończą zlecenie. Niestety – córka biznesmena zostaje zamordowana.

W cieniu tej sprawy rozgrywa się osobisty dramat Anny.

Walet – polski kryminał na wysokim poziomie

Walet to ostatnia część serii z detektyw Anną Marią Kier. Dagmara Andryka po raz kolejny serwuje czytelnikom intrygę, od której trudno się oderwać i ciężko cokolwiek przewidzieć. Od bohaterów sprawa wymagała umiejętności dedukcji, poszukiwania i odrobiny szczęścia, za czym z przyjemnością podążałam. Autorka chyba dobrze się bawiła ciągle myląc tropy, wodząc czytelnika za nos i podtrzymując atmosferę niepewności. 

A sponsorem tej atmosfery jest Król – czyli ojciec Anny. Ich relacje wchodzą na inny poziom: Król staje się realnym zagrożeniem dla kobiety i jej rodziny. Tak naprawdę sama nie wiedziałam, jak daleko sięgają jego macki, czy ma jakiś wpływ na sprawę i jak to wszystko skończy się dla bohaterów. Szczerze mówiąc – było to dla mnie o wiele ciekawsze od sprawy, jaką prowadziło biuro detektywistyczne 🙂

Walet – ostatnia część serii kryminałów z Anną Marią Kier

Walet to już niestety pożegnanie z bohaterami. Żałuję, że to koniec tej przygody, tym bardziej, że widać tu potencjał – szczególnie w odniesieniu do Wandy i Piacha, którego mieliśmy tu okazję poznać trochę bliżej. 

Cała ta karciana seria to kryminały na bardzo wysokim poziomie. Dagmara Andryka może się poszczycić kapitalnym warsztatem i świetnymi pomysłami na każdą z intryg. Autorka wie, jak podtrzymać zainteresowanie czytelnika – zarówno w każdej z części, jak i całym cyklem kryminalnym. 

Pożegnanie z Anną Marią Kier

Ostatnie strony czytałam z zapartym tchem wciąż nie przeczuwając, jak Autorka zakończy sprawę Anny i Króla. Jedyne, czego byłam pewna to to, że nie obędzie się bez ofiar. 

Zakończenie tej serii całkowicie mnie usatysfakcjonowało – finał był nieprzewidywalny, emocjonujący i doskonale podsumował cykl kryminałów.


Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 9.03.2023.

Seria kryminałów z Anną Marią Kier – kolejność

  1. Król
  2. As
  3. Dama
  4. Walet

Może Cię zainteresować:

“Nie zabiłam” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera

“Na wieczne potępienie” – Małgorzata Rogala. Trzecia część serii “Pełnia tajemnic”

“Gdzie są moje zwłoki?” – Małgorzata Starosta. Recenzja komedii kryminalnej

Dodaj komentarz