“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego
Ruth Heald: "Konsultantka"

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

Thriller psychologiczny Konsultantka Ruth Heald bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Autorka serwuje czytelnikom fabułę, w której wiele elementów tworzy genialną historię z kapitalnym plot twistem.

Idealne życie Claire?

Życie Claire ma w końcu być idealne. Dobry mąż, mała córeczka i dom na wsi. Jednak to, czego nie widać na zewnątrz, kobieta kotłuje w sobie. Czy jest dobrą matką, czy mąż jest wobec niej szczery? Czy poradzi sobie z traumą? I w końcu: kto wchodzi do jej domu?

Konsultantka Ruth Heald – klimatyczny thriller psychologiczny

Konsultantka to porywający thriller psychologiczny z gatunku domestic-noir. Od początku czułam, że Ruth Heald miała doskonały plan na tę powieść. Każdy element fabuły zdawał się dokładnie przemyślany tak, by w efekcie wzbudzić w czytelniku mnóstwo odczuć i emocji względem bohaterów, z główną bohaterką na czele.

Autorka oparła intrygę na kilku elementach. Na pierwszy plan wysuwa się depresja poporodowa Claire i wszystko, co choroba mogła spowodować. Samotność i bezgraniczne zaufanie do nowo poznanej przyjaciółki, poczucie bycia obserwowaną, brak zaufania do męża i jego byłej, wątpliwości co do czystości intencji teściowej… A to wszystko osadzone na angielskiej wsi, w której Claire jest tą “nową”, w czasie zimy, w starym, zagraconym i zakurzonym domu. No, jest klimat 🙂

Konsultantka – Ruth Heald zachwyca przemyślaną fabułą

W tle thrillera Konsultantka jest obecna trauma Claire, której elementy powoli, ale skrupulatnie, są odkrywane przed czytelnikiem. Do samego końca nie będziemy wiedzieli, co się stało – dlaczego kobieta panicznie boi się wody, dlaczego uciekła z Londynu, a przyjaciółka nie chce mieć z nią nic wspólnego?

A w tym wszystkim jest obecna druga bohaterka: maltretowana przez męża kobieta, którą poznajemy przy okazji każdego rozdziału. 

Konsultantka – thriller z rewelacyjnym plot twistem

Fakt, może się wydawać, że elementów fabuły jest sporo. To wszystko jest jednak podane w przyjemnym w odbiorze stylu, który sprawia, że książkę czytałam na jednym wdechu. W ciągu lektury miałam – jak się okazało – słuszne podejrzenia, co do bohaterów, jednak plot twist, jaki zaserwowała Ruth Heald wprawił mnie w duże zaskoczenie.

Konsultantka Ruth Heald to kapitalny thriller psychologiczny – angażujący, pełen tajemnic, z mrocznym i niepokojącym klimatem. Jednak mała rada – lepiej nie czytać opisu na okładce 😉


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.02.2023.


Może Cię zainteresować:

Ruth Heald: “Idealny dzień”. Idealny thriller psychologiczny

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

“Chcę twojego życia” – Amber Garza. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz