“Oszustka” – Aleksandra Śmigielska. Debiut?! Recenzja polskiego thrillera
Aleksandra Śmigielska: "Oszustka"

“Oszustka” – Aleksandra Śmigielska. Debiut?! Recenzja polskiego thrillera

Prawdą jest, że z kim się zadajesz – takim się stajesz. Aleksandra Śmigielska to nowe nazwisko wśród polskich autorów kryminałów i thrillerów, a że ewidentnie ma talent do tworzenia wciągających historii oraz uczyła się od najlepszych – to od razu wskoczyła na ten najwyższy poziom. Przeczytajcie o książce Oszustka – debiucie Aleksandry Śmigielskiej.

Do góry nogami

Marta wiedzie stabilne i szczęśliwe życie u boku męża i dwóch córek. Nikt jednak nie wie, że jej przeszłość kryje wiele tajemnic. W jednej chwili wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Ktoś postanawia przypomnieć Marcie, skąd pochodzi i wplątuje kobietę w niebezpieczną intrygę.

Oszustka – debiut Aleksandry Śmigielskiej

Oszustka to debiutancka powieść Aleksandry Śmigielskiej, jednak to, z czym miałam przyjemność się zmierzyć, jest dalekie od debiutu. Tu praktycznie wszystko doskonale się ze sobą zgrało! To thriller niemal idealny: klimatyczny, trzymający w napięciu, z kapitalnie skonstruowanymi bohaterami.

Ale od początku, bo właśnie na początku byłam lekko przytłoczona. Autorka już od pierwszych stron uderza z grubej rury: od razu wprowadza w klimat swojego thrillera – pełnego niewyjaśnionych spraw i niepewności. To sprawiło, że poczułam się zagubiona i nie bardzo wiedziałam, czego dopatrywać się w głównej bohaterce. Jednak już po kilkudziesięciu stronach byłam kupiona.

Oszustka – thriller nieodkładalny

Aleksandra Śmigielska oddaje w ręce czytelnika thriller, od którego nie można się oderwać. Tu akcja goni akcję – trudno jest złapać oddech. Zresztą podobnie bohaterka powieści Oszustka. Autorka doskonale oddała to, z czym zmierza się Marta: strach, wyrzuty sumienia, walka pomiędzy “ja – matka i żona”, “ja – weterynarz” oraz “ja i moja przeszłość”. Tajemnice przytłaczają ją, niepokój ogarnia jej codzienność, a jedyne wsparcie, jakie ma kobieta to też żaden pewnik.

Oszustka – thriller w najlepszym stylu

Nie mogę nie wspomnieć o stylu Autorki. Aleksandra Śmigielska w sposób przekonywujący oddała realia życia Marty, jej pracę, relacje z najbliższymi. To wszystko zostało dopracowane w najmniejszym szczególe. Każdą z postaci potraktowała indywidualnie, co uwidacznia się szczególnie w dialogach pomiędzy Martą i Arturem – brzmią niezwykle wiarygodnie. To sprawiło, że książkę czytałam z ogromną przyjemnością i byłam w stanie przeżywać tę historię całą sobą.

Oszustka – o takie thrillery walczyłam 🙂

Niecierpliwie czekałam na książkę Aleksandry Śmigielskiej i nie zawiodłam się. Autorka zapewniła mi kilka godzin fantastycznej rozrywki. Mocno trzymam kciuki za kolejne powieści, a Oszustkę czytajcie – szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Crime – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 25.01.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Wiatrołomy” – Robert Małecki. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“Krzycz, jeśli żyjesz” – Cyryl Sone. Nowa jakość w polskim kryminale

Dodaj komentarz