“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu
Izabela Janiszewska: "Apartament"

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

Apartament to najnowszy thriller psychologiczny Izabeli Janiszewskiej. Ma w sobie wszystko, co najlepiej określa ten gatunek.

Nie do końca romantyczny wyjazd

Nina i Tomasz Engelowie wyjeżdżają na romantyczny weekend do luksusowego hotelu w Karkonoszach. Już pierwszej nocy Nina znika bez śladu

Tomasz próbuje dotrzeć do prawdy i obiecuje, że nie opuści tego miejsca, dopóki nie znajdzie żony. Może oprzeć się tylko na pomocy pracowników i intrygującego gościa hotelowego – Wiktora Adbarta. 

Apartament – thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

Apartament to thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu – pełen niepokoju, tajemnicy, niepewności. Wchodząc w tę historię spodziewałam się oczywistego rozwiązania. Jednak im dalej w las, tym mniej wiedziałam. 

Izabela Janiszewska brawurowo kierowała moimi odczuciami. Wytrącała z rąk każdą odpowiedź, której chociaż przez moment byłam pewna. Zachęcała do wgłębiania się w psychikę bohaterów. Nie dawała szans na wytchnienie.

Apartament jest napisany w stylu, który od początku angażuje czytelnika. Razem z bohaterem przemierzamy hotelowe korytarze, przyglądałam się pracownikom, szukamy odpowiedzi w tajemniczym Wiktorze. Przeżywamy stratę, tęsknotę i strach razem z Tomaszem… i zastanawiamy się, kim on w ogóle jest?! 

Apartament – thriller z kapitalnie skonstruowanymi bohaterami

Izabela Janiszewska z dużą starannością skonstruowała bohaterów thrillera Apartament – nie tylko wykorzystując swój niewątpliwy talent, ale także w oparciu o fachową wiedzę. Każdy element tych postaci był przemyślany, a wszyscy razem są bohaterami historii, która na długo może zostać w pamięci.

Izabela Janiszewska w ten sposób nie pozwala czytelnikowi na nudę. Choć akcja rozgrywa się tylko w hotelu i w całości opiera się na poszukiwaniach Niny – nie jest monotonnie, a odbiorca będzie zaangażowany na każdym etapie powieści.

Apartament – lektura obowiązkowa dla miłośników thrillerów psychologicznych

Apartament to doskonale przemyślana i dopracowana w każdym szczególe intryga. Tylko Autorka wiedziała, do czego doprowadzą poszukiwania Niny, czytelnik może jedynie podążać za swoimi przypuszczeniami. Rozwiązanie było wstrząsające – pełne bólu i rozczarowania. 

Apartament to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników thrillerów psychologicznych. Czytelnik znajdzie w niej to, co najlepsze w tym gatunku. 


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #64

“Ostatni dzień” Lauanne Rice. Kompilacja thrillera psychologicznego z dramatem rodzinnym

Izabela Janiszewska: “Niewybaczalne”. Perfekcyjny thriller psychologiczny

Dodaj komentarz