“Langer” – Remigiusz Mróz. O bohaterze, który nie wymaga opisu
Remigiusz Mróz: "Langer"

“Langer” – Remigiusz Mróz. O bohaterze, który nie wymaga opisu

Langer podobno nie wymagał opisu. Dla fanów książek Remigiusza Mroza ten kryminał będzie nie lada gratką. Ja sama nie złapałam z nim flow 🙂

Nie wymaga opisu

Langer nie wymaga opisu. Wie o tym Nina Pokora, która staje się nową potencjalną ofiarą Piotra. Inteligentna i piękna – szybko go przechytrzyła. Okazuje się, że tych dwoje łączy więcej, niż się spodziewali.

Langer – bohater znany czytelnikom Remigiusza Mroza

Langer to jedna z najnowszych książek spod pióra Remigiusza Mroza. Tym razem Autor poczytnych kryminałów wziął na tapet bohatera, który budził już wcześniej niemało emocji. Kto zna choć pobieżnie serię z Chyłką będzie wiedział, o czym mowa.

Sama porzuciłam ten cykl kilka tomów temu, jednak Langera nie chciałam odpuszczać. A jeżeli nie wymaga opisu – to tym bardziej! 

I z grubsza wiedziałam, czego się spodziewać po tym kryminale. Wartka akcja i plot twisty to coś, czego Remigiusz Mróz nigdy nie pomija. Liczyłam przy tym, że poznam tę kontrowersyjną postać bliżej – silną osobowość, inteligentną postać, którą trudno przechytrzyć. Zapowiadało się także, że dowiemy się, w którym momencie została uruchomiona cała spirala zła, która z Langera wydobyła psychopatycznego mordercę.

Langer – czy warto go poznać?

Co otrzymałam? Langer to brutalny, przepełniony rozlewem krwi kryminał. Mocne opisy pojawiają się tu co kilka stron – i w dużej mierze na tym opiera się fabuła. Plot twisty owszem są – ale z tych lepszych i znaczących doliczyłam się trzech. 

Zdaje się, że książka miała zrobić na czytelniku wrażenie, zostać zapamiętana właśnie z tych opisów. I dla mnie nic poza tym. Piotr Langer okazał się postacią płytką, niewyróżniającą się, słabą, dla której jedynym hobby było zadawanie bólu innym. I do tego hobby, które nie miało żadnych podstaw. Żałuję, że wątek z wierzeniami starożytnymi nie został pociągnięty, bo to zapowiadało się naprawdę ciekawie. Zakończenie – oderwane od fabuły, odrealnione, nie zrobiło wrażenia.

Langer – gratka dla fanów Remigiusza Mroza

Dla fanów Remigiussza Mroza ta książka mimo wszystko będzie nie lada gratką, a obecność bohaterów znanych z innych serii będzie dodatkowym plusem. Zaskoczenie dla mnie: Langer rok młodszy ode mnie, a już tyle w życiu osiągnął! 🙂


Wydawca: Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 12.04.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #74

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

“Pomsta” – Maciej Kaźmierczak. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“Kozioł” – Przemysław Kowalewski. Wyjątkowy debiut kryminalny

Dodaj komentarz