“Pomsta” – Maciej Kaźmierczak. Pierwsza część nowej serii kryminałów
Maciej Kaźmierczak: "Pomsta"

“Pomsta” – Maciej Kaźmierczak. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Pomsta rozpoczyna nową serię kryminałów Macieja Kaźmierczaka. Zabójstwo nastolatki to tylko punkt wyjścia – Autor zabiera swoich czytelników do warszawskiego półświatka.

Nastolatki na celowniku

W Złotych Tarasach dochodzi do widowiskowego zabójstwa – nastolatka zostaje dźgnięta nożem i wyrzucona przez barierki. Niedługo potem zostaje znalezione ciało kolejnej dziewczyny zamordowanej w brutalny sposób.

Sprawą zajmuje się komisarz Foks, którego w międzyczasie o pomoc prosi znajoma – zaginęła jej córka.

Pomsta – pierwsza część serii kryminałów

Pomsta to pierwsza część serii kryminałów z komisarzem Robertem Foksem. I Maciej Kaźmierczak rozpoczął tę serię z pełnym impetem – fani mięsistych kryminałów będą zachwyceni!

Maciej Kaźmierczak tym razem zabiera czytelników do Warszawy i angażuje w śledztwo, które początkowo wydaje się być jednowymiarowe. Nic bardziej mylnego. Im głębiej Foks drąży, tym więcej pojawia się wątków, nowych okoliczności, mnożą się komplikacje.

Komisarz skrupulatnie łączy wszystkie te punkty – czasami przez zbieg okoliczności, czasami z czyjąś pomocą, ale przede wszystkim wszystko wynika z prowadzonego śledztwa i pracy bohatera. Warto zwracać uwagę na szczegóły – każdy z nich okazuje się mieć spore znaczenie – od początku tej historii nic nie pojawia się w niej przez przypadek

Pomsta – kryminał dla czytelników o mocnych nerwach

Podobno Pomsta to kryminał dla czytelników o mocnych nerwach, w którym sporo jest brutalnych scen. Możliwe, że moje nerwy są uodpornione na takie opisy, bo nie byłam nimi specjalnie poruszona. 

Natomiast trzeba przyznać, że Maciej Kaźmierczak zbudował kapitalny klimat w tej historii: jest mrocznie i niebezpiecznie, nie wiadomo, komu można ufać i kto z kim jest powiązany. Warszawski półświatek, grupy przestępcze, handlarze narkotykami i bogate nastolatki, które szukają wrażeń – który czytelnik kryminałów nie byłby zachwycony? 😉

Pomsta – Maciej Kaźmierczak w formie!

Pomsta Macieja Kaźmierczaka to precyzyjnie skonstruowany kryminał. Autor zadbał o każdy szczegół, dzięki czemu czytelnik nie może się nudzić. Kapitalny początek serii!


Wydawca: Wydawnictwo MUZA SA – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 24.05.2023.

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

Maciej Kaźmierczak: “Nikt”. Przemoc rodzi przemoc

“Spirala” – Igor Brejdygant. Uwaga – wkręca! Recenzja

“Kozioł” – Przemysław Kowalewski. Wyjątkowy debiut kryminalny

Dodaj komentarz