Kathryn Croft: “Nie ten mąż”. Fatalna zamiana
Kathryn Croft: "Nie ten mąż"

Kathryn Croft: “Nie ten mąż”. Fatalna zamiana

Z pozoru niewinna zabawa zmienia życie dwóch małżeństw. Kathryn Croft w najnowszym thrillerze Nie ten mąż niejednokrotnie wprowadza czytelników w błąd, bazuje na niedopowiedzeniach i zaskakuje finałem. Nie wszystko było jednak idealnie.

Nowe życie, nowa przyjaźń

Abby i Rob niedawno przeprowadzili się do Londynu, gdzie kupili dom. Gdy poznają Siennę i Grega, małżeństwa zaprzyjaźniają się. Podczas grilla, gdy alkohol odgrywał dość dużą rolę, Sienna zaproponowała, by kobiety na jedną noc zamieniły się mężami.

Od tego momentu zaczynają się problemy. Coś wydarzyło się tej nocy. Przyjaciółki nie potrafią już ze sobą rozmawiać, a po kilku dniach Greg znika bez śladu.

Nie ten mąż – fatalna zamiana

Intryga w thrillerze Nie ten mąż początkowo rozwija się dość powoli. Trochę może przypominać obyczajówkę, ale Autorka zadbała o to, by już na tym etapie stworzyć napiętą atmosferę i wprowadzić odbiorcę w intrygę. Czytelnik już wtedy może podświadomie odczuwać, że coś się wydarzy. 

Taka atmosfera jest podtrzymywana praktycznie do samego końca. Gdy znika Greg, Autorka jasno daje do zrozumienia, że bohaterowie mają sporo do ukrycia. Działania policji nie mają dla fabuły większego znaczenia – większość wydarzeń toczy się wokół głównych postaci. Podsuwanie mylnych tropów sprawiało, że każda z nich mogłałby zostać podejrzana na którymś z etapów powieści – łącznie z samym zaginionym. Dzięki temu do samego końca czytelnik z zainteresowaniem może śledzić intrygę.

Nie ten mąż – przyjaźń oparta na tajemnicach

Opisane w thrillerze Nie ten mąż wydarzenia czytelnik pozna z perspektywy dwóch bohaterek. Co mnie drażniło, to ich częste infantylne zachowanie. Od początku ich przyjaźń opierała się na tworzeniu pozorów. Później kobiety ukrywały przed sobą prawdę o wydarzeniach, co z jednej strony budowało to napięcie. Jednakże momentami było tego za dużo i ten zabieg spowalniał akcję.

Nie ten mąż – w takich thrillerach gustuję 😉

Przerzucanie podejrzeń, niedopowiedzenia i kilka dobrych zwrotów akcji sprawiło, że książkę czytałam z zainteresowaniem. Po nieśpiesznym wprowadzeniu w intrygę całość okazała się ciekawie skonstruowana, a zakończenie dla mnie było nie do przewidzenia. Ten nieoczekiwany finał był kropką nad i, co pozwoliło ocenić tę książkę bardzo pozytywnie. Thriller, pomimo kilku potknięć, zdecydowanie trafił w mój gust.


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 27.10.2021.


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Książkowa lista przebojów notowanie #44 – najlepsze książki w Polsce i USA

Lisa Gray: “Bez powrotu”. Trzecia część serii z Jessicą Shaw

Lisa Scottline: “Ktoś wie”. Dwadzieścia lat pokuty

Dodaj komentarz