“Słodko-gorzkie sekrety” – Agnieszka Zakrzewska. Ostatnia część “Sagi czekoladowej”
Agnieszka Zakrzewska: "Słodko-gorzkie sekrety"

“Słodko-gorzkie sekrety” – Agnieszka Zakrzewska. Ostatnia część “Sagi czekoladowej”

Słodko-gorzkie sekrety Agnieszki Zakrzewskiej to pożegnanie z bohaterami “Sagi czekoladowej” – pełnej ciepła i pasji historii Niny i Emmy.

Kłopoty w Malinowej Bombonierce

Nina ma problem ze swoją cukiernią – ktoś zepsuł opinię Malinowej Bombonierki. Kontrola inspektorów jakości wymusza przestój w biznesie. W międzyczasie psuje się też atmosfera między pracownikami.

Historia Emmy – ciotki Niny – pokazuje jednak, że warto walczyć o swoje marzenia. 

Słodko-gorzkie sekrety – trzecia część sagi czekoladowej

Słodko-gorzkie sekrety Agnieszki Zakrzewskiej to ostatnia część “Sagi czekoladowej”. Kolejny raz Autorka przeplata dwa wątki: wątek Niny i Malinowej Bombonierki oraz historię Emmy. 

Agnieszka Zakrzewska kusi czytelników zapachem i smakami czekolady pod najróżniejszymi postaciami, dzieli się ciekawostkami na jej temat oraz wciąga w świat pełen pasji, zaangażowania i miłości do cukiernictwa. To, ile możliwości daje czekolada, ile kombinacji można stworzyć (a nawet ubrań) – mnie, jako fankę słodkości niesamowicie ekscytowało i te fragmenty śledziłam z największym zainteresowaniem. 

Słodko-gorzkie sekrety – bohaterowie Agnieszki Zakrzewskiej

Finał historii Niny był w zasadzie do przewidzenia, jednak w ciągu lektury trzech tomów sagi czekoladowej zdążyłam się zżyć z tą bohaterką. Agnieszka Zakrzewska dobrze ją wykreowała: połączyła tu rozsądek z dużą odwagą i dodała do tego rodzącą się pasję. Takiej bohaterki trudno nie polubić. Szczególnie, że była otoczona gronem naprawdę różnorodnych postaci.

Kontynuacja historii Emmy do samego końca była bardzo poruszająca. Los bardzo często jej nie sprzyjał, jednak kobieta znała swój cel i uparcie do niego zmierzała. Czasami wydawało mi się, że poświęcała zbyt wiele i może rozsądniej byłoby spasować, trudno jednak było nie trzymać kciuków

Koniec sagi czekoladowej Agnieszki Zakrzewskiej

Słodko-gorzkie sekrety to pożegnanie z bohaterami sagi czekoladowej. Cała seria to niezwykle ciepła, przyjazna w odbiorze historia z odpowiednio wyważoną dawką słodyczy. Nie polecam, jeśli jesteście akurat w trakcie detoksu cukrowego 😉


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 12.04.2023.


“Saga czekoladowa” Agnieszki Zakrzewskiej – kolejność

  1. Rok na końcu świata
  2. Życie jak czekolada

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #74

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

“Maleńka” – Anna H. Niemczynow. Recenzja powieści obyczajowej

Dodaj komentarz