“Rzeczy, które robimy w ciemności” – Jennifer Hillier. Recenzja thrillera psychologicznego
Jennifer Hillier: "Rzeczy, które robimy w ciemności"

“Rzeczy, które robimy w ciemności” – Jennifer Hillier. Recenzja thrillera psychologicznego

Szczęśliwe życie, które niespodziewanie przerywają oskarżenia o morderstwo męża. Przeszłość, od której… można się odciąć? Przeczytajcie o najnowszym thrillerze psychologicznym Jennifer Hillier rzeczy, które robimy w ciemności.

Medialna wrzawa

Paris Peralta to żona znanego i uwielbianego komika. Po powrocie z podróży do Kanady znajduje go martwego w łazience. Z miejsca zostaje wskazana, jako podejrzana o zabójstwo, a wokół niej tworzy się medialna wrzawa.

Rzeczy, które robimy w ciemności – poprawny thriller psychologiczny

Jako thriller – poprawna. Jako historia – rewelacyjna. Taka dla mnie jest właśnie najnowsza książka Jennifer Hillier Rzeczy, które robimy w ciemności. Ta powieść ma charakter, a czytelnik spotka w niej to, czego oczekuje się od dobrej literatury. 

Autorka od razu wciąga czytelnika w świat celebrytów i szalony bieg wydarzeń, w którym razem a główną bohaterką będziemy czuli niepewność i przytłoczenie. Na początku wydawało mi się, że fabuła potoczy się jednym torem i oprze się o śmierć znanego komika. 

Rzeczy, które robimy w ciemności – Jennifer Hillier tworzy kapitalną historię

Ale Jennifer Hillier mocno mnie zaskoczyła, przenosząc część wydarzeń do Kanady. Łącząc przeszłość z teraźniejszością stworzyła kapitalną opowieść o Paris: wielowątkową, poruszającą i pełną tajemnic. Niejednokrotnie czułam żal i współczucie, a przy tym wściekłość. Kibicowałam bohaterce, ale też nie miałam do niej zaufania i spodziewałam się po niej tego, co najgorsze. Taka kreacja bohaterki sprawiła, że nie potrafiłam oderwać się od lektury.

Rzeczy, które robimy w ciemności – thriller psychologiczny z kapitalnym zakończeniem

Rzeczy, które robimy w ciemności to nie jest thriller, który jakoś bardzo mnie zaskoczył. Ale trzeba przyznać, że Jennifer Hillier potrafi wciągnąć czytelnika w bieg wydarzeń. Część wydarzeń było łatwych do przewidzenia, jednak Autorka przedstawia je w ciekawy i przystępny sposób, budując przy tym napięcie. Rozwiązanie głównego wątku to zaskoczenie, natomiast samo zakończenie powieści to majstersztyk – takie rozstrzygnięcia szanuję 🙂

Rzeczy, które robimy w ciemności – thriller psychologiczny z gatunku tych lżejszych

Paris to postać nieoczywista i pełna tajemnic, a przez to wyjątkowo ciekawa. Rzeczy, które robimy w ciemności to thriller z gatunku tych lżejszych, ale wyjątkowo angażujący – właśnie dzięki bohaterce i jej historii, którą stworzyła Jennifer Hillier.


Wydawca: Wydawnictwo Muza SA – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 29.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“Zaginiona” Georgina Cross. Recenzja thrillera

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

“Sroka” – Elizabeth Day. Recenzja thriller

Dodaj komentarz