“Chcę twojego życia” – Amber Garza. Recenzja thrillera psychologicznego
Amber Garza: "Chcę twojego życia"

“Chcę twojego życia” – Amber Garza. Recenzja thrillera psychologicznego

Chcę twojego życia Amber Garzy to thriller psychologiczny najwyższej próby. Tu nic nie jest oczywiste, a poczucie dysonansu będzie towarzyszyło czytelnikowi do ostatniego zdania.

Kelly Medina razy dwa

Kelly Medina czuje się bardzo samotna. Na co dzień jej mąż pracuje daleko poza domem, a syn wyjechał na studia. Przypadkowo dowiaduje się, że w miasteczku mieszka też inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego synka. Kobiety zaprzyjaźniaja się, jednak ich relacja szybko zmienia się w obsesję.

Chcę twojego życia – thriller, jakich mało

Myślałam, że thriller Chcę twojego życia będzie jednym z wielu, które są do siebie podobne. Ponad 300 stron książki, każdy jej rozdział, każda część udowodniły, że się myliłam.

To thriller psychologiczny, który pozwala czytelnikowi wejść w umysł głównej bohaterki – Kelly Mediny. Amber Garza skonstruowała swoją bohaterkę z dużą precyzją i czułam, że każdy jej szczegół – nawet stroje i biżuteria – były dobrze przemyślane. W efekcie Autorka pozwala nam spotkać się z kobietą, która wzbudzi w czytelniku mnóstwo wrażeń i emocji. 

Chcę Twojego życia – niebanalny thriller psychologiczny

A to, jak główna bohaterka Chcę twojego życia została skonstruowana ma bezpośredni wpływ na fabułę. Przeżywając jej emocje sami nie będziemy wiedzieć, co jest rzeczywistością, co urojeniami? Co wydarzyło się przez przypadek, co zostało skrupulatnie zaplanowane? Czy Kelly to kobieta, której należy się bać, czy trzeba jej współczuć?

Amber Garza stworzyła niesamowitą atmosferę w swoim thrillerze, będzie zaskakiwała czytelnika wiele razy, czasami wstrzymamy oddech, ale trzeba też przyznać, że jedna z tych części była zbyt przegadana i lekko nudziła. 

A zakończenie? To był majstersztyk. Ostatnich dwóch zdań kompletnie się nie spodziewałam, a to sprawiło, że dalej nie wiedziałam, jak podejść do głównej bohaterki. I to stało się główną zaletą tej powieści.

Chcę twojego życia – kapitalny thriller psychologiczny

Przerażający obraz samotności, poczucia straty i potrzeby miłości. Z drugiej strony bohaterki, które powodują w czytelniku poczucie dysonansu. I na końcu niemowlę, które niby jest na drugim planie, ale przecież to właśnie o nie toczy się gra. To właśnie jest thriller Chcę twojego życia Amber Garzy. Kapitalny!


Wydawca: Wydawnictwo Marginesy – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 11.01.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – styczeń 2023. Moje Top 3

“Pierwszy dzień wiosny” – Nancy Tucker. Recenzja thrillera

“Mroczne miejsca” – Greta Drawska. Thriller psychologiczny – recenzja

“Zamknięte drzwi” – Freida McFadden. Pierwszorzędny thriller psychologiczny!

Dodaj komentarz