Jeneva Rose “Perfekcyjne małżeństwo”. Perfekcyjny debiut Autorki?

Thriller z gatunku domestic noir, który będzie się wyróżniał – czy dołożenie do niego kilku elementów będzie wystarczającym zabiegiem? Czy raczej zaszkodzi? Perfekcyjne małżeństwo udowadnia, że odpowiednie proporcje każdego składnika prowadzące do zaskakującego finału to przepis, który się sprawdzi.

Perfekcyjni nieperfekcyjni

Sarah Morgan jest imienną wspólniczką w dużej kancelarii prawnej, odnoszącą na polu zawodowym wyłącznie sukcesy. Adam jest pisarzem, a wspólnie żyją w dostatku i spokoju. Wydaje się, że to perfekcyjne małżeństwo. Sarah nie wie, że Adam od miesięcy zdradza ją w ich domu nad jeziorem z miejscową kelnerką Kelly.

Wszystko się zmienia, kiedy Kelly zostaje znaleziona martwa. Adam zostaje oskarżony, a Sarah podejmuje się jego obrony.

Perfekcyjne małżeństwo – thriller domestic noir i nie tylko

Perfekcyjne małżeństwo to coś więcej niż sam thriller z gatunku domestic noir. Mamy tutaj dwa śledztwa małżonków, proces sądowy, a przy tym prywatne zmagania bohaterów.

Perfekcyjne małżeństwo to historia dwojki bohaterów, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej dla nich sytuacji. Adamowi, oskarżonemu o zabójstwo, grozi kara śmierci. Sarah jest zdradzoną kobietą, ale podejmuje się obrony męża, bo nie widzi dla niego innej szansy. Narracja jest prowadzona naprzemiennie w pierwszej osobie. Jest to świetny zabieg, który pozwala czytelnikom poznać “z pierwszej ręki” całe spektrum trudnych emocji. Każdy z małżonków prowadzi własne śledztwo w tej sprawie, odkrywa niezależnie od siebie nowe fakty, ale jednocześnie oboje świetnie się uzupełniają w swoich działaniach – o czym wie tylko czytelnik 🙂 Jeneva Rose potrafiła kapitalnie zaangażować czytelnika w atmosferę tego thrillera. Wszystko dzieje się tu pod presją czasu, bohaterowie działają w dużym stresie, zmęczeniu, a ich zachowanie często nie jest racjonalne.

Perfekcyjne małżeństwo – przemyślana intryga

Perfekcyjne małżeństwo to dokładnie przemyślana i perfekcyjnie skonstruowana intryga. Książkę czyta się z zapartym tchem. Autorka trzyma odbiorców w napięciu i co chwilę odkrywa przed nim nowe zaskakujące elementy. Można tu znaleźć kilka niezłych zwrotów akcji, które przenoszą podejrzenia co chwilę na innego bohatera. Każdy bowiem wydaje się mieć coś na sumieniu – poza Sarah i Adamem, którzy dążą do odkrycia prawdy. Razem z nimi czytelnik będzie próbował ułożyć podane elementy w całość, jednak wciąż coś nie będzie się zgadzało.

Dopiero zaskakujące zakończenie odkryje przed odbiorcami, dlaczego ciągle coś nie pasowało do reszty.

Debiutancka powieść Jenevy Rose

Perfekcyjne małżeństwo to świetny debiut Jenevy Rose. Fabuła nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury. Choć mamy tu śledztwo i proces sądowy ściśle połączone z życiem prywatnym bohaterów – to każdy z tych elementów jest wyważony i przemyślany. Aczkolwiek w trakcie czytania tej powieści miałam co do tego wątpliwości 🙂 Minęła już chwila odkąd skończyłam czytać tę książkę, ale do tej pory zastanawiam się, w którym momencie dałam się Autorce oszukać 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 1.09.2021.


Może Cię zainteresować:

Loreth Anne White: “Nasze idealne małżeństwo”. Thriller domestic noir – jeden z wielu?

Bartosz Szczygielski: “Nie chcesz wiedzieć”. Polski thriller dla wymagających

Natasza Socha: “Dom marionetek”. Kto tak naprawdę jest ofiarą zemsty?

Książkowa lista przebojów notowanie #28

Dodaj komentarz