Ruth Heald: “Idealny dzień”. Idealny thriller psychologiczny

Ruth Heald: “Idealny dzień”. Idealny thriller psychologiczny

Takich thrillerów psychologicznych mi trzeba! Idealny dzień Ruth Heald angażuje czytelnika od pierwszej strony, jest nieodkładalny i zapewni doskonałą rozrywkę. 

Wyjątkowa przesyłka

Lauren przygotowuje się do ślubu z Adamem. Na kilka tygodni przed wydarzeniem dostaje kartkę ze zdjęciem lalki z podciętym gardłem uderzająco podobnej do Lauren. Na kartce napisano krótką wiadomość: “On cię nie kocha”. 

Idealny dzień – idealna intryga

Idealny dzień to thriller psychologiczny, w którym czytelnik pozna intrygę z perspektywy obecnych wydarzeń oraz wydarzeń sprzed kilkunastu lat. 

Od pierwszej strony Autorka buduje atmosferę dobrego thrillera psychologicznego – takiego, którego oczekuję sięgając po ten gatunek. W prologu poznamy zakończenie tej historii, więc wiemy, do czego doprowadzą wydarzenia. Później Ruth Heald zwodzi czytelnika, rzucając podejrzenia na chyba wszystkie postaci z otoczenia głównej bohaterki.

Z każdym rozdziałem czytelnik będzie poznawał nowe wątki. Pojawią się pytania, zawiłości, nastąpi wiele zwrotów akcji. Jeżeli ktoś jest “oczytany” w thrillerach psychologicznych, będzie mógł po kolei przewidywać rozwiązania, ale to absolutnie nie odbierze przyjemności z czytania.

Idealny dzień – nieodkładalny thriller psychologiczny

Idealny dzień to thriller psychologiczny napisany w bardzo przystępnym stylu. Autorka skupia uwagę czytelnika tylko na intrydze. Nie ma tu opisów, które spowalniałyby akcję, a rozdziały są krótkie, co nadaje tej powieści dynamiki. Warto więc zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, bo mają one znaczenie dla fabuły. 

Taka konstrukcja tego thrillera psychologicznego sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i trudno ją odłożyć chociaż na chwilę. 

Idealny dzień – jeszcze tylko jeden rozdział

Idealny dzień to thriller psychologiczny z gatunku tych, przy których mówiąc sobie “jeszcze tylko jeden rozdział”, niespodziewanie dotrzemy do ostatniej strony. Ruth Heald od początku wciągnie Was w wir wydarzeń, będzie zwodziła i nie pozwoli na nudę ani przez chwilę. 


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 9.03.2022.


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #55

Nicole Trope: “Zaginiony chłopiec”. Thriller psychologiczny o tym, czego boi się każdy rodzic

Jenny Blackhurst: “Córka mordercy”. Piętno, którego nie zmywa czas

Dodaj komentarz