“Historia złych uczynków” – Katarzyna Zyskowska. Powieść pełna emocji – recenzja
Katarzyna Zyskowska: "Historia złych uczynków"

“Historia złych uczynków” – Katarzyna Zyskowska. Powieść pełna emocji – recenzja

Historia złych uczynków Katarzyny Zyskowskiej to powieść, która wwierca się w serce i umysł czytelnika. Mroczna, nostalgiczna, pełna rodzinnych tajemnic – ta książka nie zostawi na odbiorcy suchej nitki.

Złe uczynki na przestrzeni dziesięcioleci

Nina wyjeżdża na studia do Warszawy. Jej życie w stolicy zmienia się nagle, gdy poznaje młodego wykładowcę – Miłosza. Mężczyzna szybko uzależnia od siebie Ninę. 

W 1937 roku w domu w Aninie wakacje spędza para nastolatków. Młodzi zaprzyjaźniają się. Kolejne ich spotkanie odbędzie się w tragicznych okolicznościach.

Historia złych uczynków – powieść prawdziwie emocjonalna

Historia złych uczynków Katarzyny Zyskowskiej to powieść, którą trudno jednoznacznie zaklasyfikować. Autorka łączy kilka elementów: rodzinną tajemnicę, historię o miłości, powieść z historią w tle. Każdy z nich może z czytelnikiem rezonować w inny sposób – w zależności od tego, czego szukamy w książkach. Niemniej Katarzyna Zyskowska stworzyła historię kompletną: emocjonalną i dopracowaną w każdym szczególe.

Historia złych uczynków wciąga już od pierwszych stron. Już wtedy emanuje niesamowitym klimatem: mrocznym, tajemniczym, gęstym. Ale też pełnym nostalgii, refleksyjności, tęsknoty. 

Historia złych uczynków – wielka miłość i wielkie rozczarowanie

Wielka miłość i wielkie rozczarowanie towarzyszą bohaterom przez całe pokolenia. Ale nie tylko, bo także tytułowe złe uczynki – choć początkowo jakby na drugim planie, ale to właśnie one stają się siłą napędową wszystkiego, co się wydarzy. Fabuła co rusz zaskakiwała, odkrywanie kolejnych rodzinnych tajemnic było za każdym razem niespodzianką, tym bardziej, że Katarzyna Zyskowska świetnie połączyła pozornie odległe wątki

Emocje wylewają się z każdej strony tej powieści, wyjątkowy klimat pochłania czytelnika i nie pozwala się z niego uwolnić nawet po odłożeniu książki.  Powieść wwierca się w serce i umysł, bo Katarzyna Zyskowska w pięknym stylu, w jakim pisze, każe czytelnikowi przeżywać historię bohaterów całym sobą.

Historia złych uczynków – powieść o kobietach

Historia złych uczynków to historia przede wszystkim o kobietach. O ich sile, niezależności, poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. To także powieść, która stawia pytania: ile jesteśmy w stanie poświęcić dla własnego szczęścia, spokoju i miłości. Mroczna, tajemnicza, niepozostawiająca na czytelniku suchej nitki – szczerze polecam! 


Wydawca: Znak Literanova – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: literatura piękna

Premiera: 12.07.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Nocami krzyczą sarny” – Katarzyna Zyskowska. Recenzja fenomenalnej powieści

“Bezmiłość” – Marek Zychla. Skomplikowana i emocjonalna podróż

“Dziewczyna z sierocińca” – Joanna Parasiewicz. Nieszablonowa i pełna emocji powieść

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #76

Dodaj komentarz