“Hacjenda” – Isabel Cañas. Powieść gotycka – recenzja

“Hacjenda” – Isabel Cañas. Powieść gotycka – recenzja

Hacjenda Isabel Cañas jest powieścią gotycką, pełną tajemnic i niepokojących zwrotów akcji. Ta fascynująca historia łączy elementy nadprzyrodzone z analizą ludzkich emocji, tworząc mroczną, klimatyczną powieść.

Zły wybór

Beatríz, po tragicznej śmierci ojca i utracie domu, zgadza się na małżeństwo z donem Rodolfem Solórzano. Ignoruje plotki o tajemniczej śmierci jego pierwszej żony.

Przeprowadzka do odległej posiadłości San Isidro nie przynosi spodziewanego bezpieczeństwa. W domu Beatríz doświadcza przerażających wizji i poczucia obserwacji. Z pomocą księdza Andrésa próbuje zmierzyć się z rosnącym zagrożeniem.

Hacjenda – fascynująca powieść gotycka

Hacjenda była dla mnie fascynującym doświadczeniem – nigdy wcześniej nie czytałam powieści gotyckiej. To powieść, która wprowadza czytelnika w świat, w którym tajemnice i dawne grzechy rzucają cień na życie bohaterów.

Klimat książki jest niezaprzeczalnie jej największym atutem. Mroczna hacjenda, z jej skomplikowaną historią i tajemniczymi mieszkańcami, staje się niemalże osobnym bohaterem. Autorka po mistrzowsku łączy elementy nadprzyrodzone z ludzkimi tragediami. W ten sposób tworzy poczucie klaustrofobicznej i niepewnej atmosfery, gdzie każdy kąt domu może skrywać coś przerażającego

Hacjenda – mistrzowski klimat w powieści gotyckiej

Fabuła powieści gotyckiej Hacjenda jest złożona i pełna zwrotów akcji. Niepokój budowany jest stopniowo, przez co czytelnik ma czas na wczucie się w mroczną atmosferę tej historii. Elementy nadprzyrodzone są umiejętnie wplecione w realistyczny kontekst w taki sposób, który wzbudza ciekawość i niepokój, zamiast wydawać się naciąganym. 

Ponadto Autorka zręcznie operuje językiem, tworząc obrazy, które są zarazem piękne, jak i niepokojące. Każde słowo wydaje się być starannie dobrane, aby wzmocnić tajemniczy i ponury nastrój.

Wciągający świat Isabel Cañas 

Isabel Cañas stworzyła przekonujący i wciągający świat, który otacza czytelnika swoją aurą podczas lektury i nie opuszcza go na długo po jej zakończeniu. Powieść gotycką Hacjenda polecam tym czytelnikom, którzy lubią zagłębiać się w skomplikowane postacie i mroczne tajemnice. Książka z pewnością zostawi po sobie trwałe wrażenie.


Wydawca: Wydawnictwo Mova – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: literatura piękna

Premiera: 27.09.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

Victoria Mas: “Bal szalonych kobiet”. Wartościowa książka nie tylko dla kobiet

“Mam do pana kilka pytań” – Rebecca Makkai. Recenzja

“Nocami krzyczą sarny” – Katarzyna Zyskowska. Recenzja fenomenalnej powieści

“Porzucona córka” – Donatella Di Pietrantonio. Historia, o której nie można zapomnieć

Dodaj komentarz