“Osiemnastka” – Dorota Glica. Recenzja polskiego thrillera
Dorota Glica: Osiemnastka"

“Osiemnastka” – Dorota Glica. Recenzja polskiego thrillera

Macie ochotę na thriller w lżejszym wydaniu? Przeczytajcie o powieści Doroty Glicy Osiemnastka.

Tragiczny wypadek?

Kaja niebawem miała przystąpić do matury, planowała studiowanie medycyny. Podczas imprezy osiemnastkowej dochodzi do tragedii – dziewczyna wypada z balkonu na siódmym piętrze. Policja uznaje to za nieszczęśliwy wypadek.

Siostra Kai chce dotrzeć do prawdy. W tym celu prosi o pomoc warszawską dziennikarkę, która wiele lat temu była świadkiem tragicznej śmierci brata.

Osiemnastka – thriller w stylu Doroty Glicy 🙂

Thriller z rodzaju lżejszych, który może stanowić dobrą przerwę od ciężkich, trudnych historii. Osiemnastka to powieść, którą pochłonęłam prawie że za jednym zamachem i miało na to wpływ kilka czynników.

W tej książce nie spotkacie się z epatowaniem mrokiem, duszną atmosferą, rozlewem krwi. Akcja jest prowadzona kilkutorowo, a na scenę co rusz wchodzą kolejni bohaterowie. Jednak fabuła nie jest na tyle rozbudowana, by się w niej nie połapać, a do tego Dorota Glica pisze w wyjątkowo przystępnym stylu. To wszystko prowadzi do tego, że książkę czyta się lekko i szybko.

Osiemnastka – thriller z przemyślaną fabułą

To, co warto podkreślić w thrillerze Osiemnastka, to dobrze skrojona intryga, którą śledziłam z niesłabnącym zainteresowaniem. Dorota Glica, zdaje się, miała wszystko dobrze przemyślane. Choć rozwiązanie zagadki było w pewnym momencie do przewidzenia, to sam finał był satysfakcjonujący. A ostatnia, kulminacyjna scena to już w ogóle należy do tych, które uwielbiam w każdym gatunku powieści. 

Osiemnastka – thriller w lekkim wydaniu

Powieść Osiemnastka polecam tym czytelnikom, którzy mają ochotę na thriller w lekkim, niekoniecznie wymagającym wydaniu. Takim, który wciąga, ale też pozwala na relaks i daje frajdę z czytania.


Wydawca:  Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

kategoria: thriller

Premiera: 28.06.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Mój były” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera psychologicznego

“Sobowtórka” – Sarah Bonner. Recenzja thrillera

“Czerwone oleandry” – Greta Drawska. Recenzja thrillera psychologicznego

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #76

Dodaj komentarz