“Cudowna moc miłości” – Kristin Hannah. Recenzja
Kristin Hannah: "Cudowna moc miłości"

“Cudowna moc miłości” – Kristin Hannah. Recenzja

Tak pisać o emocjach potrafi chyba tylko Kristin Hannah. Jak zwykle – nie zawiodła, chociaż Cudowna moc miłości nie będzie moją ulubioną powieścią Autorki.

Nieszczęśliwy wypadek

Mikaela jest matką dwójki dzieci i żoną Liama. Pewnego dnia ulega groźnemu wypadkowi – spada z konia, po czym zapada w śpiączkę.

Liam zostaje sam z dwójką dzieci i każdy dzień poświęca im oraz spędzaniu czasu z żoną w szpitalu. Nic jednak na nią nie działa. Pierwsze reakcje Mikaeli pojawiają się po tym, jak mężczyzna wypowiedział imię jej pierwszego męża – sławnego na całym świecie aktora.

Cudowna moc miłości – Kristin Hannah w formie

Mam pewien problem z oceną powieści Cudowna moc miłości. Każdą historię spod pióra Kristin Hannah porównuję do jej pierwszej książki, którą czytałam – Firefly Lane. I w porównaniu do niej Cudowna moc miłości wypada dość słabo, jednak sądzę, że niejednemu czytelnikowi przypadnie do gustu.

Przede wszystkim wynika to ze stylu, w jakim pisze Kristin Hannah – jak zawsze jest niesamowicie emocjonalny. Powieść to obraz tęsknoty, poczucia straty, rozczarowania, ogromnej miłości, zagubienia… Książka jest przepełniona uczuciami, które dotykają wszystkich bohaterów, a jednak każdy z nich przeżywa je inaczej. Mimo wszystko Autorka potrafi je wyrazić do bólu prawdziwie w przypadku każdego z nich – czy to 9-letniego chłopca, czy byłego męża.

Cudowna moc miłości – fabuła, która niczym nie zaskakuje

Fabuła powieści Cudowna moc miłości niczym nie zaskakuje – w zasadzie niewiele się dzieje, a cała książka opiera się na jednym wątku. Z jednej strony czytelnik może być znudzony. Z drugiej jednak, biorąc pod uwagę ogrom emocji, akcja schodzi tu na dalszy plan, a powieść staje się historią o sile rodziny, prawdziwej dojrzałej miłości tak różniącej się od uczucia zakochania, destrukcyjnej sile tajemnic oraz świadomym rodzicielstwie.

Zakończenie jest bardzo w stylu Kristin Hannah, a ja jestem fanką rozwiązań Autorki, bo dzięki temu książkę mogę odłożyć usatysfakcjonowana. Muszę jednak przyznać, że ta książka nie zostanie na długo w mojej pamięci.

Cudowna moc miłości – o uczuciach w pięknym stylu

Uwielbiam książki Kristin Hannah za umiejętność pisania o znanych wszystkim uczuciach w sposób, który porusza i uświadamia ich wartość – właśnie to stało się w tej powieści. Zdecydowanie będę sięgała po kolejne książki Autorki.


Wydawca: Wydawnictwo Świat Książki

Kategoria: literatura piękna

Premiera: 15.06.2022.

Książkę Cudowna moc miłości przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Kristin Hannah: “Jedyna z archipelagu”. O relacji matka-córka

Santa Montefiore: “Córka pszczelarza”. Niesamowita historia miłosna

“Sycylijskie lwy” – Stefania Auci. Pierwszy tom sagi rodziny Florio

Dodaj komentarz