“Gra” – Sara Antczak. Zaskakujący thriller psychologiczny
Sara Antczak: "Gra"

“Gra” – Sara Antczak. Zaskakujący thriller psychologiczny

Gra jest thrillerowym debiutem Sary Antczak. Jak Autorka poradziła sobie z tym gatunkiem? Czy warto czekać na kolejne Jej książki? Zapraszam do lektury recenzji!

Zaproszenie do gry

Sześcioro nieznajomych otrzymało tajemnicze zaproszenie do leśnej gry w podchody. Żaden z nich nie wie, z jakiego powodu właśnie on znalazł się w lesie, nie wiedzą też, czego mogą się spodziewać. Choć zabawa zaczyna się niewinnie, szybko przynosi niespodziewany obrót.

Gra – thrillerowy debiut Sary Antczak

Gra to thrillerowy debiut Sary Antczak, trudno było mi więc w jakikolwiek sposób nastawić się do tej lektury. To, co proponuje Autorka szybko okazało się nieoczywiste i wyjątkowo wciągające.

Już od pierwszych stron czytelnik będzie czuł duszną i gęstą atmosferę. Choć wszystko zaczyna się z pozoru spokojnie, to już na tym etapie Sara Antczak buduje klimat pełen napięcia, tajemnicy i poczucia zagrożenia. 

To, co dzieje się w kolejnych rozdziałach wciąga coraz bardziej. W trakcie toczącej się rozgrywki czytelnik ma szansę bliżej poznać bohaterów, powoli też będą odkrywane sekrety każdego z nich i wszystko to, co doprowadziło ich do lasu. Z czasem akcja rozpędza się, by w pewnym momencie wszystko się zmieniło.

Gra – thriller psychologiczny w świetnym stylu

Jeden zwrot akcji w thrillerze Gra przeniósł podchody na inny poziom, a bohaterowie spotkali się z realnym zagrożeniem. Nie wszystkie elementy w tej części mi odpowiadały, zauważyłam pewne nieścisłości, ale to nie przeszkadzało, by ciągle być zaangażowaną w lekturę.

Tym bardziej, że Sara Antczak ma świetny styl – bardzo przystępny, ale też odpowiednio wyrażający atmosferę panującą w trakcie rozgrywki. Ponadto Autorka sprawnie lawirowała pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, nie przytłaczając przy tym czytelnika. Rys psychologiczny wszystkich postaci był bardzo dokładny, a każda z nich była w tej powieści wyjątkowa i nadawała jej odpowiedni ton. 

Myślę, że rozwiązanie intrygi będzie zaskoczeniem dla niejednego czytelnika. Sama mam mieszane odczucia, jednak ostatnia scena wprawia w spore oszołomienie. Takie zakończenia cenię 🙂

Gra – Sara Antczak na fali

Sara Antczak pozytywnie zaskoczyła mnie świeżością w pomyśle na fabułę i rewelacyjnym wykonaniem. Zawiła i przemyślana intryga, zgrana z nią konstrukcja bohaterów i odważne zakończenie sprawia, że niecierpliwie czekam na kolejną książkę Autorki.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 28.09.2022.


Może Cię zainteresować:

“Labirynt” – Piotr Borlik zaprasza do gry. Thriller psychologiczny

“Jedno z nas nie żyje” – Jeneva Rose. Witaj w Buckhead

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

Agnieszka Pietrzyk: “Las zaginionych”. Nieprzewidywalny polski thriller

Dodaj komentarz