Agnieszka Pietrzyk: “Las zaginionych”. Nieprzewidywalny polski thriller
Agnieszka Pietrzyk: "Las zaginionych"

Agnieszka Pietrzyk: “Las zaginionych”. Nieprzewidywalny polski thriller

Szukacie wybornego polskiego thrillera? Agnieszka Pietrzyk swoją najnowszą powieścią Las zaginionych zapewnia czytelnikom lekturę, która grozi nieprzespaną nocą. 

Tajemnicze zaginięcia

Nastoletnie siostry Małeckie wraz z przyjaciółką wybierają się na konną przejażdżkę po lesie. Wracają tylko one, tłumacząc, że po drodze się rozdzieliły. Po chwili do stadniny wraca tylko koń, a po Lenie nie został nawet ślad.

Po kilku dniach do Małeckich przyjeżdżają znajomi – Karolina i Mariusz Iwaszyn ze swoimi dziećmi. Niedługo potem znika Karolina, która wybrała się na przejażdżkę konną w te same okolice, w których zaginęła Lena.

Las zaginionych – polski thriller z doskonałą intrygą

Las zaginionych Agnieszki Pietrzyk to thriller z gatunku tych, których nie można odłożyć przed poznaniem zakończenia. Autorka po mistrzowsku skonstruowała intrygę. 

Wciąga czytelnika w grę, każe samodzielnie szukać rozwiązania, wyczekiwać na dalsze wydarzenia. Zmusza do zadawania pytań, do poddawania w wątpliwość czyny i zachowanie bohaterów. Autorka sukcesywnie odkrywa nowe fakty i wydaje się, że każdy szczegół przybliża nas do rozstrzygnięcia.

Jednak było ono nie do przewidzenia. Nie pojawiły się żadne elementy, które mogłyby wskazać na takie właśnie zakończenie, a z drugiej strony wszystko, co się wydarzyło, sprawiło, że jest ono zrozumiałe.

Las zaginionych – polski thriller wypełniony emocjami

Ale to nie wszystko. Polski thriller Las zaginionych to ogrom emocji, które wylewają się z każdym kolejnym rozdziałem. Bohaterowie to cała paleta uczuć i każdy gest jest nimi przepełniony: od zazdrości i tęsknoty po niepewność i poczucie zagrożenia. A przede wszystkim miłość, która sprawia, że bohaterowie są w stanie zrobić niemal wszystko.

Agnieszka Pietrzyk napisała swój thriller w stylu, który nie pozwala się oderwać od lektury. Liczą się tu szczegóły, drobne gesty oraz emocje. Ważne są też retrospekcje. Pojawiają się rzadko, dlatego tak niecierpliwie się na nie czeka. To właśnie one pozwalają dopasować wszystkie elementy układanki i lepiej zrozumieć zakończenie.

Las zaginionych – bezkonkurencyjny polski thriller

Las zaginionych to jeden z najlepszych polskich thrillerów, jakie czytałam w ostatnich miesiącach. To jedna z tych historii, która osacza czytelnika, a jej lektura sprawia, że zapomnimy o wszystkim, co jest wokół. Emocje bohaterów są skutecznie przelewane na czytelnika, a rozwiązanie intrygi pokazuje, że walka o własne szczęście może zakończyć się jednoczesnym sukcesem i porażką.


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 9.03.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #58

Agnieszka Pietrzyk: “Kto czyni zło”. Pamiętaj, żeby oddychać!

Max Czornyj: Mortalista. Początek nowej serii kryminalnej

Dodaj komentarz