“Dama” – Dagmara Andryka. Trzecia część serii z Anną Marią Kier
Dagmara Andryka: "Dama"

“Dama” – Dagmara Andryka. Trzecia część serii z Anną Marią Kier

Kolejna część kryminalnej tetralogii Dagmary Andryki to jeszcze więcej emocji niż dotychczas. Sprawa z góry skazana na niepowodzenie i tajemnica śmierci matki głównej bohaterki – Dama nie pozwoli czytelnikowi na chwilę wytchnienia!

Tajemnicze zaginięcie

Do agencji detektywistycznej Anny i Wandy zgłasza się kobieta, której córka zaginęła sześć lat temu. Podejrzewa, że to jej mąż porwał dziewczynkę. Anna i Wanda podejmują się zbadania tej sprawy, jednak nie wierzą w powodzenie.

A tym samym czasie Anna ciągle zmaga się z emocjami po odkryciu u swojego ojca teczki z materiałami o jej zmarłej matce.

Dama – trzecia część serii kryminałów Dagmary Andryki

Dama to trzecia część kryminalnej tetralogii z Anną Marią Kier. By w pełni zaangażować się w tę historię, warto przeczytać poprzednie tomy i poznać historię bohaterek. 

Dagmara Andryka wciągnęła mnie w intrygę, która pozornie wydawała się banalna. Zaginięcie dziecka, matka, która nie radzi sobie z emocjami, podejrzany o ciemne interesy ojciec. Nic nie wskazuje na to, żeby śledztwo miało zakończyć się sukcesem. Jednak kolejne wydarzenia nie pozwalają agencji detektywistycznej porzucić tej sprawy, a czytelnika wręcz zmuszają do kontynuowania lektury i śledzenia wydarzeń. Trudno uwolnić się przy tym od emocji: zrozpaczeni rodzice i bezbronność dzieci są tu mocno wyeksponowane i grają niemałą rolę w przebiegu śledztwa.

Dama – wyjątkowa seria polskich kryminałów

Gdzieś w tle wciąż obecna jest historia głównej bohaterki kryminału Dama. Anna Maria Kier zmaga się z emocjami w związku z chorobą syna oraz po odkryciu, kim jest jej ojciec. 

Po drodze pojawia się coraz więcej pytań. Jakie śledztwo prowadzi Wanda? Dlaczego kosztuje ją to tyle energii? I dlaczego Tristan nagle zaczął okazywać swojej matce zainteresowanie? 

Dagmara Andryka wprawdzie nienachalnie, ale daje czytelnikom jasne sygnały, że sprawa matki Anny jest podejrzana i czeka na rozwiązanie. Gwarantuję, że ten wątek zadziwi Was niejednokrotnie w trakcie lektury – Autorka świetnie bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę 🙂

Dama – polski kryminał na wysokim poziomie

Kryminał Dagmary Andryki Dama zaskakuje, budzi wiele emocji i trzyma w napięciu – jest zwyczajnie nieodkładalny. Zakończenie pozostawia wiele niedopowiedzeń i każe czekać na kolejną część z ogromną niecierpliwością. 


Seria kryminałów Dagmary Andryki – kolejność

  1. Król
  2. As
  3. Dama

Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 17.11.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – listopad 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #71

“Co się stało z Bennettami?” – Lisa Scottoline. Recenzja thrillera

“Finalistka” – Magdalena Majcher. Wstrząsający obraz stalkingu

Dodaj komentarz